Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 lut 2018, o 22:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 20 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 11 lut 2018, o 15:58 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2013, o 17:46
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Przegl膮d rozszerzony po 60 ty艣 km 鈥 obejmuje sprawdzenie ochrony antykorozyjnej, ustawienia 艣wiate艂, stanu przedniej i tylnej osi, komory silnika od g贸ry i od do艂u, uk艂adu wydechowego, uk艂adu ch艂odzenia, paska wielorowkowego, zaczepu holowniczego, stanu lakieru, wycieraczek i spryskiwaczy, o艣wietlenia wn臋trza, dachu przesuwnego oraz nasmarowanie zawias贸w maski

Powy偶ej to cytat ze strony Skody.

W okresie gwarancyjnym robi臋 przegl膮dy w ASO i nie zastanawia艂em si臋 szczeg贸lnie nad zakresem tych przegl膮d贸w.
Przed艂u偶ona gwarancja + serwis i przegl膮dy w ASO daj膮 jaki艣 tam spok贸j ducha w zakresie sprawno艣ci pojazdu w okresie gwarancyjnym.

Moje autko ma przejechane 52 ty艣. km, ale zaraz mija rok od poprzedniego przegl膮du i komp. ju偶 odlicza dni do nast臋pnego przegl膮du.
Poniewa偶 zbli偶a si臋 przegl膮d roczny, postanowi艂em zleci膰 ASO przegl膮d taki jaki wykonuje si臋 po 60 ty艣. km. Jednak po przeczytaniu jego zakresu r臋ce mi opad艂y i wybuch艂em 艣miechem. Wyszczeg贸lnione tam czynno艣ci mo偶na wykona膰 w 100% samemu, a jak kto艣 potrzebuje papierka, to na ka偶dej stacji obs艂ugi za 100-150 z艂 maksymalnie, dostaj膮c z przegl膮du papier i faktur臋. W ASO to koszt oko艂o 500 z艂, a poniewa偶 gwarancja mi mija za miesi膮c, to nie mam zamiaru dalszego sponsorowania ASO.

To ju偶 przegl膮d do dowodu rejestracyjnego jest bardziej szczeg贸艂owy i kosztuje 1/5 tego co liczy sobie ASO.

http://old.skoda-auto.pl/moja-skoda/serwis/przeglady

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 11 lut 2018, o 17:55 

Imi臋: Janusz
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2014, o 14:45
Samoch贸d: Superb II combi
wnioskuj臋, 偶e mia艂e艣 gwar.pakiet serwisowy na 4 lata i nied艂ugo si臋 sko艅czy

niestety masz sporo racji - mam auto par臋 miesi臋cy m艂odsze i podobne spostrze偶enia: np. podstawowy pakiet serwisowy nie przewiduje do 4 lat/120kkm wymiany filtra powietrza i kabinowego (przegl膮d roczny i rozszerzony r贸wnie偶), za obejmuje wymian臋 p艂ynu hamulcowego po 3 latach

dodatkowo serwisy nie wiedz膮 w jakim re偶imie czasowym auto bedzie serwisowane (doradca nie wierzy艂 mi, 偶e m贸j samoch贸d skr贸ci艂 zmienny okres mi臋dzyprzegl膮dowy)

G贸ra

PostNapisane: 11 lut 2018, o 18:03 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Bullshit Markus... wg艂臋bi sie troche w tematyk臋 ile w razie czego dostaniesz na gwarancji dobrej woli, jezeli serwisowa艂es auto w aso lub u zdzicha

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 11 lut 2018, o 19:15 

Tak troch臋 wko艂o tematu. Mam wra偶enie, 偶e wsz臋dzie panuje wsz臋dobylskie dziadostwo i byle jako艣膰.
Kilka przyk艂ad贸w z innej dziedziny ni偶 motoryzacja :(
- kupi艂em nowy piec Viessmana, od pocz膮tku spadki ci艣nienia na piecu, serwisanci ogl膮daj膮, wymieniaj膮 elementy i nie maj膮 ju偶 nowych pomys艂贸w, wada jak by艂a tak jest i tak od 4 miesi臋cy;
- kupi艂em now膮 kosiark臋, po pierwszym uruchomieniu chodzi nier贸wno, szarpie, trz臋sie si臋 itp. - reklamacja;
- kupi艂em nowe meble w paczkach do sk艂adania, po rozpakowaniu w jednej paczce p艂yty p臋kniete na p贸艂 - reklamacja;
- wymiana licznika gazu na nowy, dwa r贸zne sprawdzenia szczelno艣ci po艂膮czenia, niby wszystko ok, po tygodniu gaz si臋 ulatnia - pogotowie gazowe za艂atwi艂o spraw臋, brakowa艂o uszczelnie艅 na 艂膮czeniach;
- internet Netia, ci膮g艂e problemy to z pr臋dko艣ci膮, to z roz艂膮czaniem, zg艂oszenia od 4 miesi臋cy nic nie daj膮, jak by艂o tak jest - wypowiedzenie umowy;
- zakupi艂em na Allegro drabin臋 aluminiow膮 5 szczeblow膮, a dosta艂em 4 szczeblow膮 - reklamacja.
- we wsp贸lnocie mam nadp艂at臋 na wodzie ponad 1000 z艂, a oni przysy艂aj膮 mi wezwanie do wp艂aty niedop艂aty w wysoko艣ci 340 z艂 - reklamacja;
- zakupi艂em ubezpieczenie z opcj膮 wys艂ania polisy na maila, po trzech dniach dzwoni臋, a oni mnie informuj膮, 偶e wys艂ali poczt膮;
- czeka艂em na wa偶n膮 decyzj臋 administracyjn膮, mia艂a by膰 wys艂ana na plac Pi艂sudskiego , niestety posz艂a na ul. Pi艂sudskiego, a ja czeka艂em, czeka艂em i czeka艂em, jak ju偶 wr贸ci艂a do urz臋du i ponownie wys艂ali j膮 na dobry adres, to 3 tygodnie sp臋dzi艂a w urz臋dzie pocztowym, bo nie mieli ludzie na sortowni i brakowa艂o listonoszy;

To tylko kilka przyk艂ad贸w z ostatnich 4 miesi臋cy, a by艂o tego wi臋cej. Albo ja mam pecha, albo otacza nas jeden wielki syf :(

G贸ra

PostNapisane: 11 lut 2018, o 19:19 

Takie szcz臋艣cie to tylko moze miec gachul :)

G贸ra

PostNapisane: 11 lut 2018, o 19:43 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
whity napisa艂(a):
Takie szcz臋艣cie to tylko moze miec gachul :)

:lol:

G贸ra

PostNapisane: 11 lut 2018, o 20:05 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 424PS/525Nm
Markus-47 napisa艂(a):
Tak troch臋 wko艂o tematu. Mam wra偶enie, 偶e wsz臋dzie panuje wsz臋dobylskie dziadostwo i byle jako艣膰.
Kilka przyk艂ad贸w z innej dziedziny ni偶 motoryzacja :(
- kupi艂em nowy piec Viessmana, od pocz膮tku spadki ci艣nienia na piecu, serwisanci ogl膮daj膮, wymieniaj膮 elementy i nie maj膮 ju偶 nowych pomys艂贸w, wada jak by艂a tak jest i tak od 4 miesi臋cy;
- kupi艂em now膮 kosiark臋, po pierwszym uruchomieniu chodzi nier贸wno, szarpie, trz臋sie si臋 itp. - reklamacja;
- kupi艂em nowe meble w paczkach do sk艂adania, po rozpakowaniu w jednej paczce p艂yty p臋kniete na p贸艂 - reklamacja;
- wymiana licznika gazu na nowy, dwa r贸zne sprawdzenia szczelno艣ci po艂膮czenia, niby wszystko ok, po tygodniu gaz si臋 ulatnia - pogotowie gazowe za艂atwi艂o spraw臋, brakowa艂o uszczelnie艅 na 艂膮czeniach;
- internet Netia, ci膮g艂e problemy to z pr臋dko艣ci膮, to z roz艂膮czaniem, zg艂oszenia od 4 miesi臋cy nic nie daj膮, jak by艂o tak jest - wypowiedzenie umowy;
- zakupi艂em na Allegro drabin臋 aluminiow膮 5 szczeblow膮, a dosta艂em 4 szczeblow膮 - reklamacja.
- we wsp贸lnocie mam nadp艂at臋 na wodzie ponad 1000 z艂, a oni przysy艂aj膮 mi wezwanie do wp艂aty niedop艂aty w wysoko艣ci 340 z艂 - reklamacja;
- zakupi艂em ubezpieczenie z opcj膮 wys艂ania polisy na maila, po trzech dniach dzwoni臋, a oni mnie informuj膮, 偶e wys艂ali poczt膮;
- czeka艂em na wa偶n膮 decyzj臋 administracyjn膮, mia艂a by膰 wys艂ana na plac Pi艂sudskiego , niestety posz艂a na ul. Pi艂sudskiego, a ja czeka艂em, czeka艂em i czeka艂em, jak ju偶 wr贸ci艂a do urz臋du i ponownie wys艂ali j膮 na dobry adres, to 3 tygodnie sp臋dzi艂a w urz臋dzie pocztowym, bo nie mieli ludzie na sortowni i brakowa艂o listonoszy;

To tylko kilka przyk艂ad贸w z ostatnich 4 miesi臋cy, a by艂o tego wi臋cej. Albo ja mam pecha, albo otacza nas jeden wielki syf :(

Uwa偶am, 偶e powiniene艣 zagra膰 w totka... trafisz 6`k臋 (6,6,6,6,6,6) - o pardon.... - reklamacja :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 12 lut 2018, o 10:36 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 177KM
przegl膮dy przdaj膮 sie do gwarancji mobilno艣ci i do rdzy

G贸ra

PostNapisane: 12 lut 2018, o 16:38 

Do por贸wnania wycena z autoryzowanego Serwisu Bosch (olej w艂asny)

Dzie艅 dobry, poni偶ej przesy艂am kosztorys przegl膮du po 60 tys.

Robocizna:

-Przegl膮d z wymian膮 oleju i f. oleju 150 z艂

-Wymiana filtra powietrza 30 z艂

-Wymiana filtra kabinowego 30 z艂 (ew. serwis klimatyzacji 115 z艂 鈥 zawiera odgrzybienie klimatyzacji, nabicie czynnika i wymian臋 f. kabiny)

-Wymiana p艂ynu hamulcowego 89 z艂

Materia艂y:

-Filtr oleju 39 z艂

-Filtr kabinowy zwyk艂y 29 z艂 lub z w臋glem 37 z艂

-Filtr powietrza 39 z艂

P艂yn hamulcowy 39 z艂

Wszystkie materia艂y s膮 firmy Bosch, prosz臋 o informacj臋 czy jest to samoch贸d z nap臋dem 4x4 oraz skrzyni膮 bieg贸w automatyczn膮, je偶eli tak to w ramach przegl膮du nale偶y wykona膰 wymian臋 oleju w skrzyni DSG z filtrem(o ile jest to skrzynia obs艂ugowa 鈥 potrzebowa艂bym numer VIN), oraz wymian臋 oleju w Haldexie w przypadku samochod贸w z nap臋dem 4x4.

G贸ra

PostNapisane: 13 lut 2018, o 10:01 

115z艂 pe艂en serwis klimy z filtrem ?
darmocha..
mo偶na p贸j艣膰 z torbami..

G贸ra

PostNapisane: 13 lut 2018, o 15:06 

Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2014, o 08:49
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Aktualnie: ju偶 dotarty :-)
Ciekawe czy wymieniaj膮 filtr w haldexie?:)

Mozesz dopyta膰?:)

G贸ra

PostNapisane: 13 lut 2018, o 15:07 

Imi臋: Janusz
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2014, o 14:45
Samoch贸d: Superb II combi
leszekmw napisa艂(a):
darmocha..

mo偶e cena "zimowa" albo taniej z innymi us艂ugami

G贸ra

PostNapisane: 13 lut 2018, o 15:10 

Foton napisa艂(a):
Ciekawe czy wymieniaj膮 filtr w haldexie?:)

Mozesz dopyta膰?:)
to juz jest w cenie :)

G贸ra

PostNapisane: 14 lut 2018, o 13:19 

jqr napisa艂(a):
leszekmw napisa艂(a):
darmocha..

mo偶e cena "zimowa" albo taniej z innymi us艂ugami

przed chwil膮 obuwa艂em koledze nowy nabytek , 艂adniutki ca艂y oryginalny 124 艣wie偶o sprowadzony.., a kolega jest w艂a艣cicielem hurtowni z "klimatyzacj膮"..ceny gazu w tym roku ju偶 s膮 astronomiczne..a mog膮 by膰 jeszcze wy偶sze ..b臋d膮 jaja w serwisach.. :D

G贸ra

PostNapisane: 14 lut 2018, o 13:37 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
No jakie艣 100 z艂 za kilo to gdzie艣 po 50 do auta jak pusty, masakra. Kolejny biznesman co chcia艂by robi膰 klimy po pi艅膰set

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 20 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: