Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 sie 2018, o 05:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 30 sie 2013, o 18:30 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 2 lip 2013, o 07:39
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Witam,
kupi艂em niedawno S2 no i dopiero p贸藕niej zobaczy艂em 偶e jest problem, ot贸偶 lewe lusterko elektryczne, jak si臋 sk艂ada, to sk艂ada si臋 jakby za mocno, czyli z艂o偶y艂o si臋 a silniczek jeszcze pracuje i nast臋puje trzask, tak samo z rozk艂adaniem si臋, prawe normalnie, a lewe te偶 rozk艂ada si臋 a偶 za bardzo, do ko艅ca swoich mo偶liwo艣ci i nast臋puj臋 stukni臋cie. Wygl膮da jakby nie by艂o jakiego艣 ogranicznika, czy to jest powa偶na sprawa? Da si臋 jako艣 samemu to zrobi膰 czy tylko ASO?, z g贸ry dzi臋ki za pomoc.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 30 sie 2013, o 19:44 

Do艂膮czy艂(a): 1 sty 2013, o 20:09
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
z tego co wiem jedno bardziej sie skladalo od drugiego

G贸ra

PostNapisane: 30 sie 2013, o 20:21 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 2 lip 2013, o 07:39
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
tyle ze lewe sklada sie mo偶na powiedzie膰 o dwa razy wi臋kszy k膮t od prawego i to na 100% nie jest normalne, skoro odchyla sie az w drug膮 stron臋 i mimo 偶e ju偶 nie da rady bardziej to silniczek jeszcze probuje odchylic/z艂o偶y膰 :/

G贸ra

PostNapisane: 16 cze 2014, o 16:42 

Imi臋: 艁ukasz
Do艂膮czy艂(a): 22 kwi 2014, o 21:24
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Witam. Stary temat ale moze ktos pomoze, problem jest nastepujacy- lewe lusterko dziala jak nalezy sklada sie i rozklada a prawe robi sobie jaja i gdy sie rozklada to maksymalnie az w druga strone, czasami tez przy skladaniu silniczek pracuje nadal po zlozeniu lusterka i nastepuje trzask, wyelminowalem ten problem i nie skladam lusterek poprostu, lecz lusterko nie dalo za wygrana i czasami zaleznie od swojego chumoru po wejsciu do samochodu i przekreceniu kluczyka lusterko z pozycji gotowej do jazdy odchyla sie w na maksa w druga strone tak samo jak w pzypadku rozkladania lusterek. Problem jest tylko z prawym, lewe dziala jak nalezy. Zauwazylem takze ze gdy mam pokretlo od lusterek w pozycji R i wlacze bieg wsteczny to wklad lusterka prawego albo ochyla sie w dol albo na zewnatrz albo pozostaje niezmienione. Z tego co wiem za kazdym razem powinno pochylac sie w dol bo tak ma zapamietane lecz robi to jak napisalem wyzej zaleznie od chumoru.
Moze ktos mial podobny problem i go rozwiazal?

G贸ra

PostNapisane: 16 cze 2014, o 19:01 

Do艂膮czy艂(a): 13 kwi 2014, o 15:55
Samoch贸d: Superb II 4x4
Wyglada na to, ze lusterko zostalo automatycznie zlozone, a nastepnie recznie rozlozone, bez udzialu automatu. Nastepnie, gdy rozklada sie, to automat wykonuje pelny obrot wykrzywiajac lusterko poza jego normalna os. Mozna to rozwiazac rozkladajac lusterka, a nastepnie recznie je ustawiaja do danej pozycji, zgodnej z ustawieniem drazka sterowania.

Sent from my GT-P5113 using Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 16 cze 2014, o 19:05 

Do艂膮czy艂(a): 13 kwi 2014, o 15:55
Samoch贸d: Superb II 4x4
Jak ustawic lusterko do jazdy wstecz, przeczytasz w instrukcji, tam zajduje sie procedura programowania kata obnizenia przy wlaczonym biegu R.

Sent from my GT-P5113 using Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2014, o 15:21 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2014, o 16:13
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
U mnie te偶 lusterko po stronie kierowcy szaleje.
Dok艂adnie te same objawy co u koleg贸w wy偶ej, jak kto艣 mo偶e to niech wrzuci skan instrukcji gdzie jest opis programowania

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2015, o 22:07 

Do艂膮czy艂(a): 1 mar 2015, o 16:58
Od艣wie偶am temat.
Mam dok艂adnie taki sam efekt jak kolega lukiWV - oba lusterka sk艂adaj膮 si臋 prawid艂owo, natomiast przy rozk艂adaniu lewe lusterko zatrzymuje si臋 w prawid艂owej pozycji, natomiast prawe dochodzi do pozycji prawid艂owej, zatrzymuje si臋 na u艂amek sekundy a potem przekr臋ca si臋 dalej, a偶 do oporu. Je艣li przy rozk艂adaniu lusterek lewe przytrzymam r臋k膮 w momencie tego chwilowego zatrzymania si臋, to silniczek dalej nie pracuje i lusterko pozostaje w prawid艂owej pozycji. Wygl膮da to tak, jakby w prawym lusterku nie dzia艂a艂 ogranicznik, kt贸ry powinine wy艂膮cza膰 silniczek po doj艣ciu do prawid艂owej pozycji.
Ma kto艣 mo偶e pomys艂 co z tym fantem zrobi膰??

G贸ra

PostNapisane: 19 kwi 2015, o 02:20 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ten ogranicznik to jest chyba fizyczny przez co normalnie przymarza. ale w tej temperaturze to mo偶e co najwy偶ej si臋 star艂 (nie wiem jak on wygl膮da), wi臋c mo偶esz zerkn膮膰 w jakim jest stanie.

G贸ra

PostNapisane: 2 sty 2017, o 22:35 

Imi臋: B艂a偶ej
Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2016, o 10:47
Chcia艂bym od艣wierzy膰 temat - nie dawno kupi艂em Superba i mam ten sam problem kt贸ry pojawi艂 si臋 w tym w膮tku a jako艣 nie zosta艂 tak do ko艅ca rozwi膮zany. U mnie prawe lusterko "wariuje". Opr贸cz objaw贸w kt贸re opisywali koledzy - czyli otwierania si臋 lusterka maxymalnie jak to tylko mo偶liwe to przy pr贸bie r臋cznego ustawienia do normalnej pozycji nie "wskakuje" ono w swoje miejsce tak 偶eby si臋 ju偶 nie rusza艂o lekko tylko normalnie mo偶na je sobie w prawo i lewo przestawia膰 bez najmniejszego oporu ;/ Poprzedni w艂a艣ciciel zahaczy艂 gdzie艣 tym lusterkiem i mo偶e co艣 si臋 wy艂ama艂o? Tylko nie wiem jak je rozebra膰 偶eby nic nie uszkodzi膰... kto艣 mo偶e pom贸c?

G贸ra

PostNapisane: 2 sty 2017, o 22:41 

Imi臋: Robert
Do艂膮czy艂(a): 5 wrz 2015, o 14:51
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: to, co fabryka da艂a.
Zanotowa艂em identyczne zachowanie dok艂adnie w t膮 zim臋 kiedy to z艂o偶y艂em lusterka wieczorem a w nocy przyszed艂 mr贸z. Rano lusterko po stronie kierowcy poooosz艂o... za daleko. Mrozy ucich艂y to i lustereczko dzia艂a. Prawdopodobnie co艣 przymarza wewn膮trz. U mnie nie wiem co to by艂o.

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2017, o 01:57 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Tak taki bolec co blokuje przymarza i si臋 sk艂ada na chama... ci膮gniesz 艂apk膮 ustawiasz jak ma by膰 i zostawiasz a偶 odmarznie . mia艂em tak wiele razy :)

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2017, o 15:26 

U nas temperatura dodatnia a auto stoi w gara偶u w kt贸rym jest ok 10-11 stopni w plusie wi臋c w moim przypadku to chyba nie to ;/

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2017, o 17:03 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Moze sie ten bolec z艂ama艂...

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2017, o 22:08 

A kto艣 to kiedy艣 rozbiera艂? Jak si臋 do tego zabra膰 偶eby nie uszkodzi膰 obudowy ani lustra?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: