Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 lis 2018, o 04:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 369 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 3 cze 2011, o 20:35 

Do艂膮czy艂(a): 26 mar 2011, o 04:15
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 3 cze 2011, o 20:52 

Imi臋: Micha艂 'Kotek'
Do艂膮czy艂(a): 3 sie 2010, o 21:07
Silnik: 2.0TSI (200KM)
bogge napisa艂(a):
mkotek napisa艂(a):
Tak, z czujnikiem. I chodzi mi o komplet - z ew. wymian膮 w艂膮cznika do podgrzewania tej szyby :)

Sama szyba 1680 PLN, w艂膮cznik pono膰 wyst臋puje w komplecie, do tego kleje i robocizna - minimum 2000 z艂.

Dzi臋kuj臋 za informacj臋, w sumie nie jest tak 藕le - kosztuje nawet troch臋 mniej ni偶 zamawiana w konfiguratorze :) Poniewa偶 ja te偶 dosta艂em kamykiem na Kolejowej w 艁omiankach i to te偶 spod osob贸wki, a nie ci臋偶ar贸wki - mam wg艂臋bienie, to warto by艂o sprawdzi膰, czy gdyby szyba si臋 posypa艂a, to warto wymienia膰 na podgrzewan膮, bo bardzo mi tego brakuje.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 21:00 

Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2010, o 09:41
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
bogge napisa艂(a):
Sama szyba 1680 PLN

mkotek napisa艂(a):
kosztuje nawet troch臋 mniej ni偶 zamawiana w konfiguratorze

Yyyy... przecie偶 wg cennika podgrzewana przednia szyba kosztuje 800z艂... :?

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 21:05 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 maja 2011, o 21:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 241KM/320 Nm
jjumbo napisa艂(a):
Jaki maj膮 wp艂yw nieodpowiednie felgi wystaj膮ce poza obrys samochodu to odpowiedz sobie sam ogl膮daj膮c poobijan膮 od kamieni maske w swoim samochodzie jak poje藕dzisz za takimi samochodami,kamienie z pod ich k贸艂 pryskaja jak pociski a co do oc to juz niechce mi sie dyskutowa膰 wiem 偶e mog艂o Ciebie to urazi膰 przepraszam
a co do Twojego filmiku to zakryj nr rejestracyjny bo 艂atwo Ciebie namierzy膰 ;)

Mnie to nie urazi艂o, po prostu pomy艣l sobie, 偶e prawdopodobnie p艂ac臋 sporo wi臋ksz膮 sk艂adk臋 OC ni偶 TY (ze wzgl臋du na pojemno艣膰 silnika). Maski poobijane od kamieni mamy nie tylko od felg wystaj膮cych poza obrys auta. Po pierwsze obwinia艂bym za to nasze parszywe drogi... Nie my艣l, 偶e broni臋 kogokolwiek, nie my艣l te偶, 偶e moje felgi wystaj膮 poza obrys auta. Po prostu postrzegam przedstawiony przez Ciebie spos贸b dzia艂ania jako "wy艂udzenie na st艂uczk臋". Wiem 偶e sporo ludzi praktykuje takie i inne procedery wi臋c nie dziwmy si臋 p贸藕niej, 偶e ubezpieczyciel stosuje zwy偶ki, a ceny AC s膮 takie a nie inne...
Co do moich tablic rejestracyjnych nie widz臋 potrzeby zakrywania ich... Po co kto艣 mia艂by mnie namierza膰??

G贸ra

PostNapisane: 4 cze 2011, o 06:26 

Imi臋: Micha艂 'Kotek'
Do艂膮czy艂(a): 3 sie 2010, o 21:07
Silnik: 2.0TSI (200KM)
rowerek napisa艂(a):
bogge napisa艂(a):
Sama szyba 1680 PLN

mkotek napisa艂(a):
kosztuje nawet troch臋 mniej ni偶 zamawiana w konfiguratorze

Yyyy... przecie偶 wg cennika podgrzewana przednia szyba kosztuje 800z艂... :?

No tak, ale skoro niepodgrzewana przy wymianie kosztuje 960, a podgrzewana 1680, to r贸偶nica jest mniejsza ni偶 800 PLN :)

G贸ra

PostNapisane: 4 cze 2011, o 08:36 

Do艂膮czy艂(a): 13 cze 2010, o 09:41
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
mkotek napisa艂(a):
No tak, ale skoro niepodgrzewana przy wymianie kosztuje 960, a podgrzewana 1680, to r贸偶nica jest mniejsza ni偶 800 PLN

Ok, nie zrozumia艂em :lol: Swoj膮 drog膮, ciekawe czy ka偶de auto ma ju偶 po艂o偶on膮 instalacj臋 i wystarczy tylko wpi膮膰 szyb臋 i pod艂膮czy膰 przycisk, czy trzeba pru膰 wn臋trze, 偶eby kable po艂o偶y膰 :?:

G贸ra

PostNapisane: 4 cze 2011, o 11:05 

Do艂膮czy艂(a): 21 pa藕 2010, o 10:42
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Misiektt napisa艂(a):
edeks nie kupuje si臋 ju偶 czujnika deszczu.
W poznaniu jest pe艂no firm, kt贸re wymieniaj膮 szyby i na 100% nie s膮 to takie kokosy po co Ci szybe wymienia膰 w ASO ?

No te偶 mi si臋 tak wydawa艂o, 偶e nie trzeba nowego i raczej w ASO szukaj膮 dodatkowego zarobku.

G贸ra

PostNapisane: 6 cze 2011, o 07:32 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
ASO zawsze szuka i znajduje dodatkowy zarobek i tego nie zmieni w naszej mentalno艣ci absolutnie nic. Jestem po d艂u偶szej trasie i ASO dobrze wykona艂o us艂ug臋, szyba le偶y idealnie, nie wida膰 偶adnych 艣lad贸w monta偶u, czujnik deszczu przeklejony, wi臋c wszystko mam jak od nowo艣ci. Na razie jedyny plus tej ca艂ej sytuacji, to szyba bez 偶adnych zarysowa艅, wi臋c w s艂o艅cu jedzie si臋 ca艂kiem przyjemnie :)

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2011, o 09:28 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 11 cze 2011, o 07:21
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Ostatnio wymienia艂em lusterko od kierowcy - 2700 z艂. Ceny niez艂e!!.
Ale wracaj膮c do tematu szyby - proponuj臋 na przysz艂o艣膰 spyta膰 si臋 o cen臋 w salonie "Bednarek".
Kupowa艂em kapsle do swojego Superb`a: u Zimnego za艣piewali 125z艂 za sztuk臋 , a identyczne u Bednarka 85z艂 za sztuk臋 - jest r贸偶nica?!.
Oczywi艣cie nie wiem jak z innymi podzespo艂ami.

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2012, o 16:18 

Do艂膮czy艂(a): 30 mar 2012, o 17:35
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
kilka informacji

skoda S2 ma 2 miesi膮ce i wielki kamol rozwali艂 szyb臋 przedni膮 podgrzewan膮.
Naprawa z autocasco wiec wiele obaw o koszty nie ma, ale w serwisie zapyta艂em o czujnik deszczu i czy trzeba kupowa膰 nowy. Jako prywatny w艂asciciel dzwoni艂e i powiedziano 偶e bez wymiany czujnika nie da rady bo to precyzyjna robota i musi by膰 nowy.Zdziwi艂o mnie jednak to 偶e w tle s艂ysza艂em pytania serwisanta : jaka firma ubezpiecza艂a szyb臋? Roz艂膮czy艂em si臋 i dzwoni臋 do drugiego likwidatora szk贸d i serwisanta

ten drugi zrobi to w jede艅 dzien i bez kupowania nowego czujnika bo jak powiedzia艂 zak艂ady ubezpiecze艅 nie zwracaj膮 za ten czujnik.

szyba podgrzewana prz贸d : 1900z艂 brutto bez rabat贸w.+koszty

pzdr
Seba

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2012, o 17:31 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
sebapark napisa艂(a):
kilka informacji

skoda S2 ma 2 miesi膮ce i wielki kamol rozwali艂 szyb臋 przedni膮 podgrzewan膮.
Naprawa z autocasco wiec wiele obaw o koszty nie ma, ale w serwisie zapyta艂em o czujnik deszczu i czy trzeba kupowa膰 nowy. Jako prywatny w艂asciciel dzwoni艂e i powiedziano 偶e bez wymiany czujnika nie da rady bo to precyzyjna robota i musi by膰 nowy.Zdziwi艂o mnie jednak to 偶e w tle s艂ysza艂em pytania serwisanta : jaka firma ubezpiecza艂a szyb臋? Roz艂膮czy艂em si臋 i dzwoni臋 do drugiego likwidatora szk贸d i serwisanta

ten drugi zrobi to w jede艅 dzien i bez kupowania nowego czujnika bo jak powiedzia艂 zak艂ady ubezpiecze艅 nie zwracaj膮 za ten czujnik.

szyba podgrzewana prz贸d : 1900z艂 brutto bez rabat贸w.+koszty

pzdr
Seba

na czujnikach zarabia serwis mo偶na go spokojnie przeklei膰 i to mnie zrobili w serwisie. Co serwis, to inna polityka ...

G贸ra

PostNapisane: 10 lip 2012, o 10:30 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
sebapark napisa艂(a):
..ten drugi zrobi to w jede艅 dzien i bez kupowania nowego czujnika bo jak powiedzia艂 zak艂ady ubezpiecze艅 nie zwracaj膮 za ten czujnik. ...Seba
Witam. Mia艂em wymienian膮 szyb臋 w Outlanderze z ubezpieczenia Auto-szyba i nie trzeba by艂o kupowa膰 czujnika deszczu, ani zmierzchowego. W Superbie raczej te偶 nie trzeba.

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2012, o 10:58 

Imi臋: Sebastian
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2011, o 20:58
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Koszt dodatkowego ubezpieczenia szyby podgrzewanej w salonie skody wyszed艂 90zl. Nie zastanawia艂em sie. Nawet bez podgrzewanej jest warto dodatkowo ubezpieczy膰 bo wymiana nie ma wp艂ywu na zni偶ki a mo偶na wymieni膰 2 szyby podczas trwania ubezpieczenia.

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2012, o 12:30 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Sebastian napisa艂(a):
Koszt dodatkowego ubezpieczenia szyby podgrzewanej w salonie skody wyszed艂 90zl. Nie zastanawia艂em sie. Nawet bez podgrzewanej jest warto dodatkowo ubezpieczy膰 bo wymiana nie ma wp艂ywu na zni偶ki a mo偶na wymieni膰 2 szyby podczas trwania ubezpieczenia.

Wymieni膮 tylko na podobny zamiennik Nordglass w warsztacie Nordglass.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2012, o 12:53 

Imi臋: Darczys艂aw...
Do艂膮czy艂(a): 1 mar 2012, o 01:33
Silnik: Inny
Aktualnie: By艂o: 207,4@419,2Nm
Nordglass ma podgrzewane ? Od kiedy ???
No bez jaj, je艣li tak, to w ty艂ek takie ubezpieczenie...

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 369 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: