Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 cze 2018, o 23:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 366 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 cze 2011, o 23:38 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 11 gru 2010, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
W O2 mia艂em szyb臋 wymienian膮 i nic nie trzeba by艂o dokupywa膰 je艣li chodzi o czujnik deszczu. Jest to conajmniej dziwne :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 3 cze 2011, o 01:16 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 maja 2011, o 21:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 241KM/320 Nm
Misiektt napisa艂(a):
W O2 mia艂em szyb臋 wymienian膮 i nic nie trzeba by艂o dokupywa膰 je艣li chodzi o czujnik deszczu. Jest to conajmniej dziwne :)

Bo tak naprawd臋 dokupowa膰 nic nie trzeba - sama szyba ma po prostu inn膮 "anatomi臋" i jest dro偶sza w stosunku do szyby klasycznej... Wydaje mi si臋, 偶e kolega po prostu 藕le to uj膮艂.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 08:43 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
jjumbo napisa艂(a):
To jest chore wi臋c po ch..... te ubezpieczenia

Po chwa艂臋 i bogactwo firm ubezpieczeniowych....

A propos, dosta艂em "艣wietn膮" ofert臋 z VW Leasing, gdzie OC i AC na Superba z mo偶liwo艣ci膮 3 szk贸d w AC w roku kosztuje "zaledwie" 15800 z艂 :D

W naszym kraju naprawd臋 trzeba oszukiwa膰 i kombinowa膰, bo uczciwy cz艂owiek nie ma szans w starciu z ubezpieczeniem, czy wszelkimi innymi r贸wnie偶 pa艅stwowymi instytucjami - we藕my cho膰by ZUS, ekh....

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 08:45 

Misiektt napisa艂(a):

Mnie si臋 wydaje, 偶e Skoda w przypadku w艂a艣cicieli Superb贸w dosz艂a do wniosku, 偶e skoro kupili najdro偶szy model firmy, to taki drobiazg jak szyba za 2k nie b臋dzie problemem, dla mnie jest, bo to czyste Z艁ODZIEJSTWO.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 08:54 

Popek napisa艂(a):
Misiektt napisa艂(a):

Bo tak naprawd臋 dokupowa膰 nic nie trzeba - sama szyba ma po prostu inn膮 "anatomi臋" i jest dro偶sza w stosunku do szyby klasycznej... Wydaje mi si臋, 偶e kolega po prostu 藕le to uj膮艂.

Hmm, szyba ma chyba tak膮 sam膮 anatomi臋 - za艂膮czam zdj臋cie uszkodzenia szyby, gdzie jako numer 1 wyst臋puje miejsce uderzenia kamienia, z kt贸rego w臋druje kreska p臋kni臋cia ju偶 na ponad po艂ow臋 szyby, a jako numer 2 zaznaczony jest czujnik deszczu (jak mniemam?) jest on zespolony z lusterkiem wstecznym, wi臋c nie rozumiem dlaczego musz臋 kupi膰 oddzielny czujnik. Wyci膮ganie pieni臋dzy przez serwis, nic wi臋cej - przynajmniej ja tak to widz臋.
http://imageshack.us/photo/my-images/204/pekniecie.png/

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 09:02 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Aktualnie: 1000.500.100.900
Poczyta艂em troch臋 i wygl膮da na to, 偶e masz racj臋 z odpowiedzialno艣ci膮 zarz膮dcy drogi. Odpowiedzialno艣膰 innego kierowcy mo偶na przyj膮膰 tylko w przypadku gdy auto ma obowi膮zek by膰 wyposa偶one w chlapacze.A osob贸wki nie maj膮 takiego obowi膮zku.

W przypadku takiego zdarzenia trzeba zjecha膰 na pobocze, zadzwoni膰 po policj臋 i spisa膰 protok贸艂 zdarzenia. A z tym protoko艂em i艣膰 do zarz膮dcy drogi z 偶膮daniem pokrycia koszt贸w naprawienia szkody. Pewnie ca艂o艣ci nie zap艂ac膮 bez s膮du ale mo偶e chocia偶 po艂ow臋? Za ko艂a urwane na dziurach podobno p艂ac膮.

W Twoim przypadku to ju偶 niestety musztarda po obiedzie.

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 13:42 

Do艂膮czy艂(a): 26 mar 2011, o 04:15
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
jest jeszcze inne wyj艣cie je偶dzisz superbem i polujesz na "golfika"
kt贸ry ma super fele wystaj膮ce poza obrys samochodu zatrzymujesz go艣cia dzwonisz na policaj przyje偶dzaj膮 i orzekaj膮 win臋 kierowcy kt贸ry ma za艂o偶one nieodpowiednie fele kt贸re by艂y powodem p臋kni臋cia twojej szyby.I szyb臋 wymieniasz z OC "golfika"
Jakby by艂o du偶o takich przypadk贸w to mo偶e zak艂adaliby felgi o odpowiednim rozmiarze a nie niszczyli laker贸w w symochodach

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 14:21 

Nie mam czasu i ch臋ci na tego rodzaju zabawy, p贸藕niej kierowca golifka, czy te偶 innego bemwu 1.6 rocznik 1982 z dwoma wydechami/armatami docinane z komina kwasowego elektrociep艂owni sprawdza艂by g艂臋boko艣膰 lakieru na moim aucie swoim scyzorykiem, no thanks. Jestem normalnym kierowc膮 i wol臋 poszuka膰 na przysz艂o艣膰 mo偶liwo艣ci b膮d藕 zmiany ubezpieczyciela, b膮d藕 bardziej rozs膮dnego dodatkowego ubezpieczenia, kt贸re uchroni mnie od tego rodzaju niespodzianek.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 14:22 

mkotek napisa艂(a):
Tak, z czujnikiem. I chodzi mi o komplet - z ew. wymian膮 w艂膮cznika do podgrzewania tej szyby :)

Sama szyba 1680 PLN, w艂膮cznik pono膰 wyst臋puje w komplecie, do tego kleje i robocizna - minimum 2000 z艂.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 15:09 

Do艂膮czy艂(a): 21 pa藕 2010, o 10:42
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
To dopiero grubo si臋 robi... :( i oczywi艣cie jeszcze czujnik deszczu do tego.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 15:17 

Dlatego teraz wykupuj臋 oddzielne ubezpieczenie na zbicie szyby czo艂owej. Koszt nie por贸wnywalnie mniejszy od kosztu tej zabawy w serwisie.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 16:27 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 11 gru 2010, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
edeks nie kupuje si臋 ju偶 czujnika deszczu.
W poznaniu jest pe艂no firm, kt贸re wymieniaj膮 szyby i na 100% nie s膮 to takie kokosy po co Ci szybe wymienia膰 w ASO ?

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 16:38 

Misiektt, cena samej szyby w Nordglass por贸wnywalna z serwisem, ale m贸wi臋 o samej szybie. R贸偶nica zamyka si臋 w oko艂o 100 z艂otych, p艂acisz za element oryginalny w serwisie, wi臋c przy ewentualnej sprzeda偶y samochodu odejdzie podejrzenie o dzwon czo艂owy etc. Poza tym klej膮 z oryginalnych materia艂贸w - nie m贸wi臋, 偶e b臋dzie lepiej, ale tu mam 2 lata gwarancji na us艂ug臋 i szyb臋 i je艣li b臋dzie co艣 nie halo, to b臋d臋 艣ciga膰 z ca艂ym zaci臋ciem.

Zdzieraj膮, a raczej chc膮 zedrze膰 z dodatk贸w i kwoty robocizny. Ja nie zgodzi艂em si臋 na czujnik deszczu i za偶膮da艂em jego przeklejenia - zrobili oczy, ale na argument, 偶e Nordglass w艂a艣nie to robi zacz臋li przeb膮kiwa膰 o procesie technologicznym jaki jest wymagany przez Skod臋 w trakcie wymiany i nagle sta艂o si臋 to mo偶liwe. Popyta艂em jeszcze co i jak i pono膰 ca艂e halo jest o mo偶liwe widoczne p臋cherzyki powietrza w miejscu przyklejenia czujnika deszczu. Ja mog臋 prze偶y膰 te p臋cherzyki je艣li si臋 pojawi膮 i nie wydawa膰 680 z艂otych za kupno czujnika w miejsce mojego DOBREGO czujnika..

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 17:23 

Imi臋: jak w nicku
Do艂膮czy艂(a): 8 maja 2010, o 12:10
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
jjumbo napisa艂(a):
kt贸ry ma super fele wystaj膮ce poza obrys samochodu zatrzymujesz go艣cia dzwonisz na policaj przyje偶dzaj膮 i orzekaj膮 win臋 kierowcy kt贸ry ma za艂o偶one nieodpowiednie fele kt贸re by艂y powodem p臋kni臋cia twojej szyby.I szyb臋 wymieniasz z OC "golfika"
Jakby by艂o du偶o takich przypadk贸w to mo偶e zak艂adaliby felgi o odpowiednim rozmiarze a nie niszczyli laker贸w w symochodach

Gratuluj臋 pomys艂owo艣ci.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2011, o 18:44 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 maja 2011, o 21:45
Aktualnie: 241KM/320 Nm
bogge napisa艂(a):
Hmm, szyba ma chyba tak膮 sam膮 anatomi臋

Nie kolego szyba ma inn膮 anatomi臋... Chodzi mianowicie o mocowaie lusterka wstecznego (ma wyci臋cie w 艣rodku na czujnik poza tym niczym si臋 nie r贸偶ni) - notabebe za to p艂aci si臋 w艂a艣nie du偶o wi臋cej... Przerabia艂em to ostatnio w swoim Seacie przy wymianie szyby... Swoj膮 drog膮 ja ostatnio wymienia艂em szyb臋 w warsztacie sygnowanym przez firm臋 Pilkington w Mi艅sku Mazowieckim ul. Warszawska 5. Musz臋 pochwali膰 ch艂opak贸w bo us艂uga wykonana na wysokim poziomie i cena naprawd臋 konkurencyjna za markow膮 szyb臋 (nie znalaz艂em taniej - nawet w Nordglassie by艂o par臋 st贸w dro偶ej nie wspominaj膮c o innych warsztatach z logo Pilkington).

jjumbo napisa艂(a):

Taa i dostajesz "bu艂e w 艂eb" jeszcze przed przyjazdem milicji ( zreszt膮 s艂usznie bo za takie cwaniactwa powinno si臋 kara膰, a na takich cwaniak贸w jak Ty to chyba jedyny spos贸b ). Powiedz mi prosz臋 jak jego felgi (pomijaj膮c to, 偶e nieprzepisowe) mog艂y by膰 przyczyn膮 p臋kni臋cia Twojej szyby, skoro Twoja szyba by艂a p臋kni臋ta ju偶 wcze艣niej? Dziwi mnie to podw贸jnie bo kilka post贸w wcze艣niej zgrywasz krezusa twierdz膮c jakie to wszystko u nas tanie, a p贸藕niej wyskakujesz z takimi poradami... Jednym s艂owem WIOCHA kolego...

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 366 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: