Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 maja 2018, o 09:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 103 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 26 lut 2014, o 15:14 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 11 sty 2014, o 11:52
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
U mnie po dziurze na oponie wyskoczy艂 b膮bel. Skutkowa艂o to lekkim biciem kierownicy przy wy偶szych pr臋dko艣ciach. Opona jest do natychmiastowej wymiany. Mo偶esz nawet nie zauwa偶y膰, w kt贸rym miejscu waln臋艂a. Wiem, 偶e nie powinienem si臋 przyznawa膰, ale z b膮blem zrobi艂em ju偶 z 1000 km. Nie zmieniam bo w pi膮tek oddaje auto.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 26 lut 2014, o 17:20 
Leasimg ci nie zakwestjonuje tego babla?

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2014, o 20:14 

Imi臋: Mirek
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2013, o 20:18
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Jezeli chodzi o przeguby wewnetrzne to mialem taka przypadlosc gdzies przy 187tys.km przy przyspieszaniu drgania auta a po puszczeniu gazu pukanie.Zdjalem obydwie polosie i po zdjeciu zewnetrznej oslony metalowej dolozylem smaru w wewnetrzne przeguby to samo zrobilem i dalem do zewnetrznych.Jezeli chodzi o zewnetrzne nie trzeba sciagac polosi wystarczy odkrecic srube i przez ten otwor gdzie jest gwint wcisnac smar.W tej chwili mam juz 227tys.km i jest spokoj.SII 2.0CR 170KM

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2014, o 20:44 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 11 sty 2014, o 11:52
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
whity napisa艂(a):
Leasimg ci nie zakwestjonuje tego babla?

Jak znajdzie to zakwestionuje. Odwracamy opony i b臋dzie od 艣rodka, a tak dok艂adnie romnie ogl膮daj膮 ;) jakby co kupie u偶ywek za 100 PLN, albo wpitole sie specjalnie w dziur臋 i rozwale razem z felga. Wtedy p贸jdzie z ubezpieczenia, a o dziury dzis nie trudno.

M.

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2014, o 22:00 

Do艂膮czy艂(a): 16 lut 2014, o 17:55
Samoch贸d: Superb II
Witam ,co do mojego pytania jaki艣 czas temu.
Wydaje si臋 偶e wina by艂a po stronie 艂o偶yska ko艂a prz贸d z lewej strony. Nast臋pnego dnia po napisaniu postu co艣 zacz臋艂o furkota膰 (cholernie dziwny dzwi臋k) , ale tylko przy skr臋cie lekko w lewo i do 80 km/h(czym wolniej tym g艂o艣niej , ale tylko przy lekkim skr臋caniu w lewo , przy je藕dzie na wprost cisza). Po zjechaniu do warsztatu okaza艂o si臋 偶e 艂o偶ysko ko艂a ma bardzo du偶y luz. Wcze艣niej nic nie wy艂o , wog贸le nie by艂o go s艂ycha膰 , nagle w przeci膮gu jednego dnia si臋 rozsypa艂o. Jak testowa艂em na autostradzie , nic nie trz臋sie.
Pozdrawiam.

G贸ra

PostNapisane: 1 lis 2017, o 00:14 

Do艂膮czy艂(a): 10 wrz 2017, o 21:09
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 293KM 400Nm
Podepn臋 si臋 do tematu:

Po zakupie samochodu zauwa偶y艂em, 偶e przy przyspieszaniu w okolicy 120-150 dr偶y kierownica. Nic nie szarpie , nie stuka tylko dr偶y bardzo rytmicznie. Ustawilem ci艣nienie w ko艂ach, zrobi艂em zbie偶no艣膰- okaza艂o si臋 偶e by艂a idealna, wywa偶y艂em ko艂a, zamienilem je prz贸d na ty艂 i by艂o du偶k lepiej. Wczoraj za艂o偶y艂em nowe zimowki i dzi艣 na autostradzie problem wr贸ci艂. Zacz膮艂em szuka膰 jakie艣 prawid艂owo艣ci: kierownica dr偶y przy przyspieszaniu tylko przy je偶dzie na prost, nawet przy lekko skr臋conych ko艂ach problem nie wystepuje. Puszczenie gazy natychmiast ko艅czy dr偶enie. Nie ma znaczenia bieg 4,5 czy 6 czy zakres obrot贸w. Dr偶enie pojawia si臋 przy dodaniu gazu, jak samoch贸d zaczyna przyspiesza膰, przy jednostajnej je藕dzie praktycznie nie wyst臋puje.
I jak uda艂o mi sie to wszystko ustali膰 to .... przy kolejnych pr贸bach dr偶enie ca艂kowicie ust膮pi艂o. NIC! Samoch贸d jedzie idealnie a za jaki艣 czas znowu si臋 zaczyna. Testy robione na autostradzie i drogach szybkiego ruchu. Jak ju偶 wjechalem na zupe艂nie nowy odcinek asfaltu drogi krajowej to kierownica ani razu nie dr偶a艂a, nie zale偶nie od pr臋dko艣ci i szybko艣ci przyspieszania.
Na chwil臋 obecna wychodzi na to, 偶e powodem dr偶enia jest rodzaj asfaltu :) jakie艣 inne propozycje?

Obecnie nowe opony zimowe 225/40/18 nokian wr d4 i seryjne zawieszenie sportowe- nie wiem czym si臋 r贸偶ni od zwyk艂ego? Tarcze wygl膮daj膮 na proste- nic nie trzepie przy hamowaniu, wymieniana na oryginalne 40ty艣 temu. Samoch贸d obecnie ma 108 ty艣. Skrzynia dsg dzia艂a bez problem贸w- wszystkie serwisy wed艂ug manualala.

G贸ra

PostNapisane: 1 lis 2017, o 00:24 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Moja propozycja to klocki hamulcowe

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 1 lis 2017, o 00:31 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ja niestety powiem, 偶e ten typ tak ma. R贸wnie偶 mam z tym problem, ale przywyk艂em, staram si臋 je藕dzi膰 pod albo nad tym przedzia艂em 8-)

Jest masa post贸w i masa rozwi膮za艅, ka偶demu co innego pomaga艂o. Og贸lnie wygl膮da to tak, 偶e zawieszenie w SII jest strasznie wra偶liwe na wszystko. Pocz膮wszy od wywa偶enia, na rodzaju jezdni sko艅czywszy.

G贸ra

PostNapisane: 13 sty 2018, o 08:39 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2017, o 22:48
To jest wynik b艂臋du konstrukcyjnego. Ci kt贸rzy wykryli problem zaraz po zakupie i postawili si臋 w serwisie mieli napraw臋 gwarancyjn膮. Wad膮 wychodzi przy r贸偶nych przebiegach. U mnie wysz艂o to przy 200 tys przebiegu i aso odm贸wi艂o naprawy na sw贸j koszt. (przebieg i wiek auta 2013) A za same cz臋艣ci krzykneli oko艂o 6 ty艣. Zawieszenie przednie trzeba wymieni膰 na aluminiowe. Belka, wahacze, sworznie... Generalnie ca艂e zawieszenie. Co艣 co powinno by膰 robione jako Recal z fabryki skoda ukrywa przed swoimi klientami. Wygania na wywa偶anie k贸艂 itd itd. Szczerze to we flagowcu takie rzeczy si臋 dziej膮 to co si臋 musi dzia膰 w innych modelach? By膰 mo偶e zalewaj膮 pojedynczych klient贸w. Bo nie ma tej i formach podanej oficjalnie i przed salonem nie stan臋艂o 3000 wibrujacych Superb 贸w z wkurwionymi klientami. A mo偶e w艂a艣nie trzeba to zrobi膰? Ja mam auto z 2013 czyli 5 letnie. I uwa偶am 偶e skoro fabryka co艣 藕le zrobi艂a to powinna za to nadal odpowiedzie膰. Ilu z was ma ten problem i je藕dzi艂o od wulkanizacji do wulkanizacji. Od geometrii do geometrii a problem nie znikn膮艂? Na ilu u偶ytkownik贸w aso si臋 wypi艂e艂o?
A z drugiej strony mo偶ecie poleci膰 kogo艣 kto naprawi艂 ten problem bez wymiany ca艂ego zawieszenia lub zrobi艂 to za rozs膮dniejsze pieni膮dze ni偶 chce ASO? Skoro za cz臋艣ci chc膮 6 tysi臋cy to z robot膮 pewnie wyjdzie ko艂o 10000 ty艣.

I jeszcze jedno. Jak si臋 w skodzie k膮pieli 偶e jest Fuck up to montowali ju偶 aluminiowe cz臋艣ci. Wi臋c je艣li macie taki objaw to po winie mo偶ecie sprawdzi膰 czy jest aluminiowe czy metalowe. Je艣li aluminiowe to mo偶ecie szuka膰 problemu w ko艂ach, geometrii, wibracji z silnika skrzyni lub dwu masy. Je艣li jest metalowe to jeste艣cie w du...e. I dop贸ki tego nie wy艣mienicie nie ma czego szuka膰 w innych podzespolach

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 11:09 
Moderator

Takich jak Ty z podobnymi tezami by艂o wielu.. a problem nadal istnieje. Swoj膮 drog膮 to dobra wada fabryczna, kt贸ra wysz艂a przy 200kkm :lol:

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 11:24 

kamracik napisa艂(a):
Takich jak Ty z podobnymi tezami by艂o wielu.. a problem nadal istnieje. Swoj膮 drog膮 to dobra wada fabryczna, kt贸ra wysz艂a przy 200kkm :lol:

Nie takich jak "TY" tylko ASO powiedzia艂o mi to wprost. Znaj膮 temat. I maj膮 w dupie. A to 偶e u mnie wysz艂o przy 200 ty艣 no c贸偶 ... pierwszy w艂a艣ciciel je藕dzi艂 ci膮gle wywa偶a膰 ko艂a i nie przekracza艂 100 na godzin臋.

Je艣li masz skuteczne rozwi膮zanie problemu bez wymiany zawieszenia to s艂ucham.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 11:26 
Moderator

Nie mam, mam wszystko aluminiowe z ko艅ca produkcji i te偶 s膮 wibracje.

Co ASO to inne s艂uchy, wi臋c tym bym si臋 nie sugerowa艂.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 11:33 

Ale mia艂e艣 te wibracje od pocz膮tku czy si臋 pojawi艂y? u mnie jak si臋 zacz臋艂o to obstawi艂em zu偶ycie element贸w metalowo gumowych. potem wyeliminowa艂em ko艂a, dwu mas臋, przeguby. Co ciekawe jak zmniejszam ci艣nienie w ko艂ach to spada wibracja. no mo偶na oszale膰. je偶d偶臋 90 % tras wi臋c albo dymam 200 to nie czu膰 albo wlok臋 si臋 90 km/h. pr臋dko艣膰 140 jest jakby niedost臋pna z powodu drga艅. i jeszcze jedna rzecz. wibracje nasilaj膮 si臋 w miar臋 rozgrzania samochodu co te偶 sugeruje elementy metalowo gumowe...

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 11:48 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
zak艂ada艂e艣 inne ko艂a ?

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 11:54 

leszekmw napisa艂(a):
zak艂ada艂e艣 inne ko艂a ?

Od tego zaczolem.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 103 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: