Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 lis 2018, o 03:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 3 lut 2016, o 19:24 

Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2016, o 20:15
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Witam
je艣li powielam w膮tek to przepraszam.
Potrzebuje informacji czy jest jaka艣 mo偶liwo艣膰 zamontowania w aucie z systemem gps jakiegos nadajnika namierzaj膮cego auto. Co艣 na kszta艂t nadajnik贸w montowanych w ci臋偶ar贸wkach i naczepach. Mo偶e firma kt贸ra zajmuje si臋 monta偶em w osob贸wkach?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 4 lut 2016, o 01:02 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Yanosik, pierwszy z brzegu :mrgreen: Poza tym ka偶da firma ochroniarska. Do Skody tego potrzebujesz?

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 11:40 

Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2015, o 14:30
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Oczywi艣cie 偶e mo偶na, oryginalna instalacja GPS w samochodzie nie ma tutaj nic do rzeczy, nie jest ona wykorzystywana przez urz膮dzenia namierzaj膮ce, to s膮 kompletne systemy z w艂asnym GPS i GSM. Same modu艂y za 艣mieszne pieni膮dze dostaniesz na alledrogo czy innym aliexpress, przewa偶nie maja ograniczon膮 funkcjonalno艣膰 tzn mo偶esz sprawdzi膰 po艂o偶enie pojazdu i to wszystko. Jest gro firm kt贸re montuj膮 takie urz膮dzenia i zapewniaj膮 ich obs艂ug臋, wsp贸艂pracuj膮 z policj膮 itd, w tego typu systemach masz ju偶 mo偶liwo艣膰 sprawdzania przejechanych tras, 艣ledzenia auta na 偶ywo wraz z pr臋dko艣ci膮 a i pewnie dane o zu偶yciu paliwa etc, wszystko zale偶y czego potrzebujesz i ile chcesz na to przeznaczy膰.
Wystarczy zapyta膰 wujka googla a on prawd臋 Ci powie, ja mog臋 poleci膰 xtrace i gannet, pierwszy je艣li chodzi o historie tras, pr臋dko艣ci itd a drugi wg mnie najlepszy na rynku w przypadku kradzie偶y samochodu, nie korzystaj膮 z istniej膮cych sieci, maja swoje cz臋stotliwo艣ci, nie ma tego jak zg艂uszy膰 itd ale tak jak wspomnia艂em, takich firm jest mn贸stwo tak偶e google Twoim przyjacielem jest ;)

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 12:03 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Tylko w takich systemach jest jeden ma艂y haczyk, jak masz auto na firm臋 i piszesz przebiegi to bardzo 艂atwo zweryfikowa膰 trasy po jakich si臋 porusza艂e艣-czy s膮 zgodne z twoimi zapisami :) A poza tym jeste艣 w ka偶dej chwili namierzalny wi臋c do kochanek tylko taks贸wk膮 :lol:

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 14:16 

Imi臋: Kamil
Do艂膮czy艂(a): 23 wrz 2014, o 08:55
Aktualnie: 170KM 350Nm
Zag艂uszy膰 zawsze mo偶na i 偶adna firma nie zagwarantuje Ci, 偶e zawsze nadajnik b臋dzie w zasi臋gu. Czym innym jest nadajnik GPS w celu monitorowania tras, spalania, etc., a czym innym monitoring pod k膮tem kradzie偶y.

Ostatnio edytowano 4 lut 2016, o 17:17 przez LOPEZZ83, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 16:54 

Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2015, o 19:01
Mo偶esz sobie kupi膰 sam nadajnik i schowa膰 go w samochodzie poczym 艣ledzi膰 swoj膮 tras臋 na kompie lub te偶 zleci膰 to firmie np autoguard. Opcje namierzania s膮 r贸偶ne np info o lokalizacji w przypadku kradzie偶y

Wys艂ane z mojego SM-G920F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 21:27 

kamracik napisa艂(a):
Yanosik, pierwszy z brzegu :mrgreen: Poza tym ka偶da firma ochroniarska. Do Skody tego potrzebujesz?

Witam
tak do skody superb co艣 co mo偶e mnie wspom贸c w razie (nie daj Bo偶e) zagini臋cia auta. Cz臋sto je偶d偶臋 i czasami auto zostaje na nie strze偶onym parkingu R贸偶ne historie si臋 zdarzaj膮. Wiem ze to nie daje 100% gwarancji ale troch臋 lepiej zadypia艂oby sie wiedz膮c ze jest dodatkowa ochrona :D

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 21:39 

dzi臋kuj臋 za odpowiedzi
czyli nadajnik gps nie przyda si臋. bo s膮 lokalizatory i my艣la艂am 偶e to b臋dzie ok. Ale wasze rady daj膮 do my艣lenia.
powiem tak : potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia w razie gdyby jaki艣 b臋cwa艂 chcia艂 "po偶yczy膰" moje auto bez mojej wiedzy. Prywatne do cel贸w prywatnych. 8-) Bez liczenia km. Chyba 偶e te firmy maj膮 mo偶liwo艣膰 zaalarmowania mnie gdy auto ruszy bez mojej wiedzy, taki system ostrzegania? Zorientuj臋 si臋
thanks

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 22:59 
Moderator

Powiem Ci tak, przed kradzie偶膮 si臋 ju偶 zabezpieczy艂e艣, kupi艂e艣 Skod臋 :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 23:26 

Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2014, o 23:17
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 177/383
Sedana.

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2016, o 23:44 
Moderator

Jak sedana jeszcze do tego to mo偶na 艣mia艂o nie zamyka膰 :lol:

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2016, o 09:48 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 8 gru 2013, o 13:10
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Superb_fan - poczytaj sobie o tym systemie i przemy艣l monta偶 we w艂asnym aucie (jak najbardziej jest dost臋pny do ka偶dego samochodu w ofercie indywidualnej) :
http://www.subaru.pl/isr.html

Ja mia艂em z tym do czynienia w Outabcku i w oko艂o dwuletnim okresie u偶ytkowania system nie zaliczy艂 ani jednej wpadki technicznej.
Za to by艂 NAPRAWD臉 czu艂y, Wystarcza艂a najmniejsza zmiana w nachyleniu auta (wystarczy艂o wr臋cz pod艂o偶y膰 i minimalnie podkr臋ci膰 lewarek do zmiany ko艂a), a natychmiast dzwonili z centrum monitoringu o mo偶liwym zagro偶eniu. Tak samo lekkie roz艂adowanie akumulatora r贸wnie偶 skutkowa艂o informacj膮, 偶e z samochodem mo偶e dzia膰 si臋 co艣 z艂ego.
Jednocze艣nie nie zdarzy艂 si臋 ani jeden fa艂szywy alarm, wywo艂any przyk艂adowo przez huraganowe podmuchy wiatru, co w przypadku zwyk艂ych alarm贸w wiemy czym si臋 ko艅czy.

Szcz臋艣liwie nie musia艂em korzysta膰 z funkcji alarmowych w razie kolizji ale zdarzy艂o mi si臋 i to chyba nawet dwukrotnie, 偶e centrala bez najmniejszego problemu przyj臋艂a moje po艂膮czenie alarmowe dotycz膮ce zdarze艅, z kt贸rymi ja nie mia艂em nic wsp贸lnego ale chcia艂em jak najszybciej pom贸c.
Zamiast nerwowo wstukiwa膰 112 czy te偶 997-9 w telefon wystarczy艂o nacisn膮膰 guziczek i natychmiast nast膮pi艂o po艂膮czenie (rozmowy alarmowe s膮 prowadzone z fabrycznym zestawem g艂o艣nom贸wi膮cym i z tego co pami臋tam z wykorzystaniem karty SIM w sterowniku ISR'a czyli nie potrzeba nawet w艂asnej kom贸rki).

Tak偶e generalnie polecam. Zreszt膮 Skoda te偶 montuje ISR.
Moim zdaniem jest dobrze przemy艣lany i w pe艂ni por贸wnywalny np. z Telematikiem w Audi.

Chocia偶 osobi艣cie nie wnika艂em w tajniki techniczne wydaje mi si臋, 偶e praktycznie jedynym kluczem do satysfakcji jest prawid艂owy i staranny monta偶.

Wad膮 jest potrzeba corocznego abonamentu ale na tle konkurencji, przynajmniej na 贸w czas gdy ja p艂aci艂em abonament cena us艂ugi by艂a mocno-mocno konkurencyjna.
Na tym Forum nowym Subaru je藕dzi Kolega J臋drula (memberlist.php?mode=viewprofile&u=895).
Je偶eli jeste艣 zainteresowany jego odczuciami po prostu skrobnij mu PW, b臋dziesz mia艂 opini臋 co najmniej od dw贸ch os贸b (jego i moj膮), a mo偶e jeszcze kto艣 zechce si臋 dopisa膰.

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2016, o 18:20 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Takie co艣 mo偶na z艂o偶y膰 z Arduino i modu艂u GSM i GPS. Kwestia wyobra藕ni i umiej臋tno艣ci programowania. Polecam zajrze膰 na instructables.com. Pewnie ci艣 si臋 znajdzie.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 6 lut 2016, o 00:54 
Moderator

W podobnej cenie bez d艂ubaniny mo偶na kupi膰 gotowy zestaw od Chi艅czyk贸w (jako艣 nie b臋dzie taka sama, ale b臋dzie dzia艂a膰).
http://www.aliexpress.com/item/1Set-Aut ... 25327.html

G贸ra

PostNapisane: 6 lut 2016, o 01:00 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
System alarmowy z powiadomieniem gsm, je艣li jeste艣 w stanie broni膰 swojej w艂asno艣ci.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: