Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 sie 2018, o 09:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 90 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: [S2] KESSY
PostNapisane: 16 gru 2014, o 18:27 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
sko89 napisa艂(a):
Jeden woli blondynki a inny brunetki.

Jeszcze rude... i 艂yse... 偶ona mi m贸wi, 偶e zadaj臋 si臋 z 艂ysa - zawsze jak wracam i nie znajdzie 偶adnego cudzego w艂osa na ubraniu to m贸wi, 偶e zdradzi艂em ja z 艂ys膮... kobiety...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 17 gru 2014, o 08:40 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
pab567 napisa艂(a):
......Jak kto艣 nie wierzy to niech wyjdzie z samochodu z uruchomionym silnikiem maj膮c kluczyk w kieszeni i pozwoli drugiemu kierowcy odjecha膰... je艣li my艣licie, 偶e samoch贸d po przejechaniu kilkunastu czy nawet kilkuset metr贸w si臋 zatrzyma to si臋 zdziwicie... wi臋c sko89 - odpu艣膰 ta szkodliwo艣膰 bo nie wiesz, o czym m贸wisz...

Jako u偶ytkownik KESSY od blisko dw贸ch lat nie kupi艂bym teraz samochodu nie wyposa偶onego w taki system - i to nawet jesli brakuje mi otwierania machni臋ciem noga pod zderzakiem (a brakuje mi - Enriquez wzi膮艂bys sie wreszcie za to). By艂 to zreszt膮 jeden z powod贸w, dla kt贸rych zam贸wi艂em nowa Fabi臋 :)

Te偶 lubi臋 mie膰 system bezkluczykowy - w ko艅cu to trzeci samoch贸d z takim, chocia偶 pierwszy, kt贸ry nazywa si臋 Kessy. Z t膮 dezaktywacj膮 po uruchomieniu nie jest dok艂adnie tak jak piszesz - odjecha膰, to odjedzie, ale te偶 wy艣wietli komunikat Nie znaleziono kluczyka czyli zauwa偶y jego brak w samochodzie, nie tylko w S2 tak dzia艂a - w innych te偶 to mia艂em. Do艣膰 cz臋sto mam sytuacj臋, w kt贸rej daj臋 komu艣 kluczyki a sam podje偶d偶am na podjazd.
sko89 nie przekonasz o znikomej szkodliwo艣ci. tak si臋 sk艂ada, 偶e kiedy艣 mia艂em do艣膰 du偶o na studiach o promieniowaniu elektromagnetycznym. Interferencji fal r贸wnie偶 :) Jak kto艣 nie wyrzuca smartfona a m贸wi o szkodliwo艣ci nadajnika Kessy to jak ekolog, kt贸ry przyje偶d偶a Grand Cheerokee 4,2l na protest przeciwko globalnemu ociepleniu :lol: Zapomnia艂em o jeszcze o jednym wrednym emiterze promieniowania w W-wie - ka偶dy wi臋kszy samolot ma radar, a Ok臋cie opr贸cz radar贸w 艣ledzenia przestrzeni, 艣cie偶ek podej艣cia, ma r贸wnie偶 radar pogodowy. To s膮 wredne szkodniki :lol: :lol: :lol: A najwi臋kszy z nich to fotoradar :lol: oczywi艣cie na drogach - gdzie mu Kessy do niego :lol: :lol: :lol:
sko89 w pe艂ni uznaj臋 argumenty - nie lubi臋 Kessy, nie chc臋 go bo nie, jest za du偶y. Mog臋 ich nie rozumie膰, ale ka偶dy ma prawo do lubienia tego czy innego. Ale argument szkodliwo艣ci to troch臋 kula w p艂ot. Ju偶 lepszy jest o wi臋kszym nara偶eniu na kradzie偶 - znaj膮c cz臋stotliwo艣ci bez problem贸w mo偶na zbudowa膰 transmiter sygna艂u Kessy tak aby osoba z odbiornikiem mog艂a wsi膮艣膰 do samochodu, a tam ju偶 podepnie kompa i odjedzie ;) Albo wymieniana przeze mnie wada - kluczyk w kieszeni potrafi si臋 otwiera膰 i jest niewygodnie :lol: Jak mnie kiedy艣 wkurzy to obwi膮偶臋 go gumk膮 recepturk膮 ;)

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 09:57 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Jak chcecie dalej promowa膰 temat szkodliwo艣ci promieniowania elektromagnetycznego to nie b臋d臋 przeszkadza艂:)) A kluczyk trzeba wsadzi膰 do innej gumki:))

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 09:58 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
rezon napisa艂(a):
Albo wymieniana przeze mnie wada - kluczyk w kieszeni potrafi si臋 otwiera膰 i jest niewygodnie :lol: Jak mnie kiedy艣 wkurzy to obwi膮偶臋 go gumk膮 recepturk膮 ;)

taki brelok victorinox (jakie艣 30z艂) rozwi膮zuje w 99% ten problem - wieszasz sobie na pasku i wrzucasz kluczyk do kieszeni spodni
otwiera si臋 zdecydowanie rzadko

Obrazek

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 11:07 

Do艂膮czy艂(a): 19 wrz 2013, o 11:33
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Enriquez napisa艂(a):
rezon napisa艂(a):
Albo wymieniana przeze mnie wada - kluczyk w kieszeni potrafi si臋 otwiera膰 i jest niewygodnie :lol: Jak mnie kiedy艣 wkurzy to obwi膮偶臋 go gumk膮 recepturk膮 ;)

taki brelok victorinox (jakie艣 30z艂) rozwi膮zuje w 99% ten problem - wieszasz sobie na pasku i wrzucasz kluczyk do kieszeni spodni
otwiera si臋 zdecydowanie rzadko

Obrazek

Trzeba mie膰 pasek albo chodzi膰 w jednych portkach :D

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 11:09 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
kurd臋... a mi si臋 nigdy sam nie otworzy艂.

co艣 jest nie tak z moim kluczykiem? Halo.. pom贸偶cie.
Licz臋 na szybk膮 rad臋 bo zaraz wyje偶d偶am...

z drugim mia艂em podobnie, mo偶e jaka艣 wadliwa partia???????
reklamowa膰 w ASO??????

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 11:14 

Do艂膮czy艂(a): 19 wrz 2013, o 11:33
A wku..ij si臋 to ci si臋 otworzy

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 13:34 

Imi臋: Piotrek
Do艂膮czy艂(a): 20 maja 2014, o 07:46
szms napisa艂(a):
kurd臋... a mi si臋 nigdy sam nie otworzy艂.

co艣 jest nie tak z moim kluczykiem? Halo.. pom贸偶cie.
Licz臋 na szybk膮 rad臋 bo zaraz wyje偶d偶am...

z drugim mia艂em podobnie, mo偶e jaka艣 wadliwa partia???????
reklamowa膰 w ASO??????

mo偶e nie masz grota :lol:

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 13:37 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
ik26 napisa艂(a):
Trzeba mie膰 pasek albo chodzi膰 w jednych portkach :D

Masz dwa kluczyki i do dresu mo偶esz sobie przypi膮膰 jeden zestaw a do k膮piel贸wek drugi.
Co wi臋cej - maj膮c kessy mo偶esz sobie od razu zaprogramowa膰 ustawienie foteli - do adidas贸w inaczej, do szpilek inaczej ... :mrgreen:

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 19:39 

Do艂膮czy艂(a): 1 sty 2013, o 20:09
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
sko89 napisa艂(a):
Ja wymieni艂em promieniowanie elektromagnetyczne jako wg mnie zb臋dne dodatkowe obci膮偶enie przy tego typu funkcjonalno艣ci urz膮dzenia. Dla mnie gad偶ecie. Nie twierdzi艂em, ze jest to najwa偶niejsza wada, kt贸ra grozi utrat膮 zdrowia. Obok innych wad Kessy plasowa艂em j膮 gdzie艣 na ko艅cu. Osobi艣cie nadal oceniam Kessy raczej negatywnie uznaj膮c j膮 jako typowy przerost formy nad tre艣ci膮. Ale to jest oczywi艣cie kwestia gustu i osobistych upodoba艅. Dopiero jako dodatkow膮 wad臋 uzna艂em ew. szkodliwo艣膰 promieniowania elektromagnetycznego. Wobec przekonywania mnie przez innych, 偶e tego typu promieniowanie nie jest szkodliwe, temat z automatu si臋 rozwin膮艂 i ur贸s艂 do g艂贸wnego, a pocz膮tkowo by艂 trzeciorz臋dny.

Na dodatek je偶eli po odpaleniu silnika kessy przestaje promieniowa膰 to bardzo dobrze, nie wiedzia艂em.
To, 偶e raz odpalony silnik b臋dzie chodzi艂 do wy艂膮czenia lub sko艅czenia paliwa bez kluczyka wewn膮trz wozu wiedzia艂em i tak ma by膰. To ze wzgl臋d贸w bezpiecze艅stwa aby ew awaria kluczyka/zak艂贸cenia 艂膮czno艣ci lub wy艂adowanie baterii nie spowodowa艂o samoczynnego wy艂膮czenia silnika, np. w trakcie wyprzedzania.

pab576 je偶eli chodzi o badania nad wp艂ywem promieniowania elektromagnetycznego na organizmy 偶ywe, zdecydowanie wiem co m贸wie (og贸lnie, nie tylko o kessy chodzi).
Ja natomiast jako u偶ytkownik kessy od ponad 1,5 roku bez 偶alu bym z niego zrezygnowa艂. Natomiast absolutnie nie ze zintegrowanego kluczyka i centralnego zamka sterowanego z kluczyka radiowo. Tak to ju偶 jest. Jeden woli blondynki a inny brunetki:)))
Ciesz臋 si臋 te偶, 偶e system kessy nie tylko ma anteny odbiorcze.

Kolego posiadasz kessy?
sko89 napisa艂(a):
Jak ju偶 kiedy艣 pisa艂em, nie widz臋 w Kessy nic rewelacyjnego. Gdyby to by艂a zamiast kluczyka cienka karta, kt贸r膮 mo偶na nosi膰 w portfelu z dokumentami, to co innego. Ale dostaniesz normalne, klasyczne kluczyki, identyczne jak bez kessy, i w czasie jazdy b臋dziesz musia艂 go trzyma膰 w kieszeni albo gdzie艣 luzem w samochodzie. Zamiast przekr臋ci膰 kluczyk w stacyjce trzeba nacisn膮膰 przycisk. Nie ma te偶 w Skodzie opcji otwierania baga偶nika ruchem nogi pod tylnym zderzakiem. Przy wyj艣ciu z samochodu trzeba pami臋ta膰 aby zabra膰 kluczyk. Poza tym w czasie jazdy ca艂y czas siedzisz w zasi臋gu promieniowania elektromagnetycznego, kt贸re zinterferowane z promieniowaniem BT i GSM nie jest pewnie na d艂u偶sz膮 met臋 oboj臋tne dla zdrowia.
Jak kto艣 s艂usznie napisa艂 wy偶ej, jak masz kessy to nic nie zrobi si臋 samemu. Ja ju偶 je mam ponad 1,5 roku i nic rewelacyjnego w tym nie widz臋. Na etapie zamawiania samochodu usi艂owa艂em nawet zrezygnowa膰 z tej funkcji ale nie ma takiej mo偶liwo艣ci w mojej wersji. Przy tym jak ostrzegaj膮 w instrukcji, kessy mo偶e nie zadzia艂a膰 w bliskiej okolicy innego 藕r贸d艂a promieniowania np. stacji bazowych gsm itp. i w贸wczas nie jest to podstaw膮 do wezwania pomocy Skody w ramach gwarancji. W skrajnej sytuacji holowanie na koszt klienta. Ja mia艂em kiedy艣 taki numer ko艂o Pa艂acu Kultury w Warszawie. Nie mog艂em otworzy膰 drzwi. Ale na szcz臋艣cie pomog艂o odblokowanie drzwi z kluczyka przy艂o偶onego do lewego podszybia.

Konieczno艣膰 odczekania przy wy艂膮czaniu silnika nie jest zwi膮zana z dieslem tylko z obecno艣ci膮 turbo i dotyczy te偶 silnika benzynowego, je偶eli ma turbo. Tak jak napisa艂 Enriquez. Ja w praktyce robi臋 tak, 偶e jak wsiadam do samochodu to pierwsz膮 rzecz膮 jak膮 robi臋 to odpalenie silnika (niech sobie olej wsz臋dzie dop艂ynie) a jak wysiadam to ostatni膮 czynno艣ci膮 jest jego wy艂膮czenie. Turbo pracuje przy obrotach silnika powy偶ej ok. 2000. Po spokojnej je藕dzie miejskiej, szczeg贸lnie w korku, nic si臋 nie stanie jak wy艂膮czysz natychmiast. Ale po je藕dzie po autostradzie lub z max pr臋dko艣ci膮 w mie艣cie zdecydowanie trzeba odczeka膰.

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2014, o 23:25 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Aktualnie: Platinum
A jak my艣lisz?

G贸ra

PostNapisane: 18 gru 2014, o 10:43 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2014, o 10:42
Enriquez napisa艂(a):
Co wi臋cej - maj膮c kessy mo偶esz sobie od razu zaprogramowa膰 ustawienie foteli - do adidas贸w inaczej, do szpilek inaczej ... :mrgreen:

Zwyk艂y chyba te偶 si臋 da zaprogramowa膰 maj膮c memory albo ja 藕le doczyta艂em na szybko?

G贸ra

PostNapisane: 18 gru 2014, o 11:30 

Imi臋: Lukasz
Do艂膮czy艂(a): 27 cze 2013, o 16:13
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
alojz napisa艂(a):
Enriquez napisa艂(a):

Zwyk艂y chyba te偶 si臋 da zaprogramowa膰 maj膮c memory albo ja 藕le doczyta艂em na szybko?

tez sie da :)

"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."