Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 pa藕 2018, o 19:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 21 sty 2018, o 23:55 

Imi臋: Maciek
Do艂膮czy艂(a): 14 sty 2018, o 17:27
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Witam z tego co wykuma艂em to w wersji wyposa偶enia STYLE s膮 automatyczne 艣wiat艂a drogowe - auto light assist.

Auto Light Assist
Funkcja automatycznego w艂膮czania i zmiany 艣wiate艂 prze艂膮cza 艣wiat艂a drogowe na mijania.

Funkcja rozpoznaje nadje偶d偶aj膮ce z naprzeciwka pojazdy i, gdy to konieczne, zmienia 艣wiat艂a z drogowych na mijania, dzi臋ki czemu nie b臋d膮 o艣lepia艂y innych uczestnik贸w ruchu.

O ile dobrze kojarze z poprzedniego auta VAG kt贸re mieli艣my, asystent 艣wiate艂 drogowych korzysta z kamery. Czy poprawne jest rozumowanie, 偶e w takim razie ka偶dy STYLE ma teraz kamerk臋, a tym samym mo偶na VCDSEM zrobi膰 mu lane assist (a wtedy z aktywnym tempomatem traffic jam assist ?)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 22 sty 2018, o 00:35 

Do艂膮czy艂(a): 24 wrz 2016, o 15:47
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
S膮 chyba dwa rodzaje kamer, prostsza do Auto Light Assist (a w zasadzie to jest chyba tylko czujnik 艣wiat艂a), i jaka艣 bardziej skomplikowana do Smart Light/Lane/Traffic Sign.

G贸ra

PostNapisane: 22 sty 2018, o 01:30 

jarzyn napisa艂(a):
S膮 chyba dwa rodzaje kamer, prostsza do Auto Light Assist (a w zasadzie to jest chyba tylko czujnik 艣wiat艂a), i jaka艣 bardziej skomplikowana do Smart Light/Lane/Traffic Sign.

Sprawdzilem na niemieckich forach i chyba masz racj臋, jest albo kamera z trapezowym wyci臋ciem na szyb臋 - du偶a do lane assist, albo taka ma艂a w uchwycie lusterka kt贸ra jest tylko do automatycznych d艂ugich. Musi by膰 du偶a kamera 偶eby te funkcje mo偶na by艂o aktywowa膰.
pozdrawiam Maciek

G贸ra

PostNapisane: 22 sty 2018, o 01:34 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
dok艂adnie tak

G贸ra

PostNapisane: 22 sty 2018, o 12:44 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Kto艣 mnie kiedy艣 naprostowa艂, 偶e na rynek PL jest tylko jeden rodzaj kamery - ten wi臋kszy. Tak samo jak z si艂ownikami klapy tylnej. Na innych rynkach mo偶na kupi膰 superba bez rlektrycznie podnoszonej klapy.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 22 sty 2018, o 15:09 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Mam Style MY2017 z AL , line assist w艂膮czy艂em i dzia艂a bez zarzutu , trafic sign nie dzia艂a z bolero bo wywala b艂臋dy musi by膰 conajmiej Amundsen lub Columbus. Do asystenta wyjazdu czy parkowania musisz mie膰 boczne czujniki ,a o rain closing zapomnij nie da rady.

Wys艂ane z mojego HTC 10 evo przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 22 sty 2018, o 16:03 

RybaDK napisa艂(a):
Mam Style MY2017 z AL , line assist w艂膮czy艂em i dzia艂a bez zarzutu , trafic sign nie dzia艂a z bolero bo wywala b艂臋dy musi by膰 conajmiej Amundsen lub Columbus. Do asystenta wyjazdu czy parkowania musisz mie膰 boczne czujniki ,a o rain closing zapomnij nie da rady.

No to mi poprawi艂e艣 dzie艅, bo to znaczy 偶e wkoduje line assist. A poniewa偶 jest DSG i aktywny tempomat, mo偶e da si臋 wkodowa膰 wtedy traffic jam assist - w to bym celowa艂. Kodowa艂e艣 sam czy w jakiej艣 firmie ? Amundsena mam ale czytanie znak贸w drogowych - no nie wiem czy to jest co艣 fajnego. Parkowanie zgadza si臋 dodatkowe czujniki i chyba nie warto - za du偶o rze藕by imho, chocia偶 mia艂em alhambre z tym system i nie powiem korzysta艂em, fajna funkcja.

pozdrawiam i dzi臋ki za info - Maciek

G贸ra

PostNapisane: 22 sty 2018, o 18:04 

Sam robi艂em przez OBD11.

Poczytaj post z moim udzia艂em:

viewtopic.php?p=322335#p322335

Zrobi艂em jeszcze :

Zamykanie lusterek po d艂ugim naci艣ni臋ciu z pilota lub kessy

Start stop ale przywr贸ci艂em do normalnego szybko wesz艂o mi w nawyk wy艂膮cza膰 z przycisku .

Easy entry - odsuwanie fotela przy wsiadaniu .

Wskazanie si艂y nadmuchu na auto.

Fabryczna syrena alarmu.

Leaving Coming Home z halogenow.

G贸ra

PostNapisane: 23 sty 2018, o 10:07 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Enriquez napisa艂(a):
Kto艣 mnie kiedy艣 naprostowa艂, 偶e na rynek PL jest tylko jeden rodzaj kamery - ten wi臋kszy. Tak samo jak z si艂ownikami klapy tylnej. Na innych rynkach mo偶na kupi膰 superba bez rlektrycznie podnoszonej klapy.

Na pewno w Kodiaqu s膮 teraz dwa rodzaje kamer i maj膮c tylko automatyczne d艂ugie nie mo偶na ju偶 dokodowa膰 LA. Mo偶e w Superbie te偶 tak zrobili?

G贸ra

PostNapisane: 25 sty 2018, o 16:19 

Imi臋: Wito
Do艂膮czy艂(a): 13 gru 2013, o 21:10
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Ja mam samoch贸d z ko艅ca 2016 i niestety tzw. ma艂膮 kamer臋, nie obs艂uguj膮c膮 LA. 呕eby by艂a obs艂uga LA musisz mie膰 "du偶膮" kamer臋, z zewn膮trz na szybie wygl膮da jak trapez. By膰 mo偶e w p贸藕niejszych rocznikach dawali ju偶 tylko jeden rodzaj kamer.

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2018, o 18:01 

Witam odebra艂em w艂a艣nie mojego superba i jest du偶a kamera. Mo偶e to ma zwi膮zek z wersj膮, 偶e jak jest style to jest du偶a kamera.
Tylko obawa o gwarancje jest bo co jak mi odwal膮 reklamacje na DSG, bo by艂a ingerencja u偶ytkownika w system auta?
Pozdrawiam - Maciek

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2018, o 19:21 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
呕e what???

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2018, o 19:30 

Tak mo偶esz straci膰 gwarancj臋 , ale jeszcze nikt nie opisa艂 takiego przypadku i my艣l臋 偶e jak komu艣 si臋 przydarzy艂o to by by艂o g艂o艣no na tym forum.

Mam zrobione par臋 modyfikacji i by艂em na 3 naprawach gwarancyjnych i nikt nawet nie wspomnia艂 - wie pan ale kto艣 co艣 tu zmienia艂 to my nie mo偶emy wymieni膰 panu dysz do spryskiwacza , czy czujnika jako艣ci powietrza, czy zrobi膰 parametryzacje sterownika fotela ( a mialem ju偶 zrobione easy entry i pr臋dko艣膰 dmuchawy na auto)

Ale na zdrowy rozs膮dek to jak by ci kto艣 nie uzna艂 reklamacji np na kart臋 dysk twardy w komputerze bo pan 偶e艣 se ustawi艂 tapet臋 z go艂ymi babami - a takich go艂ych bab winows nie ma w pakiecie .

Wg mnie zmiana g艂臋boka ingerencja w systemie sterowniku zmiany softu map to co ma wp艂yw na parametry urz膮dzenia to co innego , a tu tylko w艂膮czasz i wy艂膮czasz oryginalnie dost臋pne funkcje.

Co prawda jak kto艣 bardzo b臋dzie chcia艂 to zawsze znajdzie dziur臋 w ca艂ym.

Je艣li masz obawy to nie kombinuj bo np zdj臋cie VIM czy MLIM to tez zjecie fabrycznej blokady bezpiecze艅stwa.

Ostatnio edytowano 30 sty 2018, o 22:16 przez RybaDK, 艂膮cznie edytowano 2 razy

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2018, o 21:56 

Z moich informacji oni s膮 bardzo wyczuleni na modyfikacje i s膮 w stanie uzysk膮膰 dok艂adne logi jakichkolwiek pod艂膮cze艅 pod OBD nie m贸wia膰 ju偶 o zmianach mapy itp.
Poniewa偶 chip-tuning sta艂y si臋 bardzo popularne w ostatnich latach a nie trzeba by膰 specjalnie bystrym 偶eby wiedzie膰 co b臋dzie, jak producent zrobi艂 skrzynie DSG na obi膮偶enie 350 NM a po chipie auto ma 500 NM i p贸藕niej do producenta leci reklamacja - na dsg, na turbo, na dwumas itd.
My艣l臋 偶e w 95% przypadku nie powinno by膰 problemu, teoretycznie nie powinni si臋 czepia膰 do modyfikacji lane assist jak polecia艂o DSG lub silnik ale najlepiej jednak jakby wypowiedzia艂 si臋 kto艣 kto pracuje w ASO, ja te偶 popytam.

pozdrawiam - Maciek

G贸ra

PostNapisane: 31 sty 2018, o 00:15 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Nie ma juz dsg ktore nie wytrzymaja 600nm...na marginesie :)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: