Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 pa藕 2018, o 12:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 19 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Test zegar贸w
PostNapisane: 31 sty 2018, o 14:41 

Do艂膮czy艂(a): 31 sty 2018, o 14:14
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Witam - od niedawna jestem w艂a艣ciciel Superba III (benzyna 1.4 125) i mam troszk臋 dziwnych zachowa艅. Najciekawsze dotyczy test贸w zegar贸w przy starcie - chyba nazywa to si臋 cluster staging. Ot贸偶 czasem dzia艂a a czasem nie. Raz wskaz贸wki polec膮 do ko艅ca zakresu a przy ponownym w艂膮czeniu ju偶 nie - i tak bez 偶adnej logicznej zale偶no艣ci (samoch贸d uruchamiany na zimno, czy na ciep艂o). Oczywi艣cie by艂em w ASO, kt贸re pocz膮tkowo stwierdzi艂o, 偶e dziwne "bo u nich dzia艂a". Nagra艂em filmik i im pokaza艂em to zaprosili kolejny raz. Faktycznie tym razem sami stwierdzili, 偶e raz dzia艂a a raz nie. No ale nie wiadomo czemu (bo b艂臋d贸w brak). Wys艂ali zapytanie do Skody i dzi艣 przysz艂a odpowied藕, w skr贸cie, 偶e czasem mo偶e dzia艂a膰 a czasem nie (a formalnie napisali, 偶e je艣li samoch贸d nie stoi wi臋cej ni偶 2 godziny, to w celu ochrony silniczk贸w procedura test贸w zegar贸w mo偶e by膰 czasem wstrzymywana). T艂umaczenie wydaje mi si臋 dziwaczne (bo nie ma 偶adnej prawid艂owo艣ci - zreszt膮 jak wspomina艂em na zimnym te偶 nie dzia艂a艂o). Co o tym s膮dzi膰? I czy kto艣 si臋 z tym spotka艂 (stara艂em szuka膰 na forum ale jako艣 nic w tym temacie nie znalaz艂em) ?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 31 sty 2018, o 17:10 

A gdyby jednak nie uda艂o si臋 znale藕膰 pomys艂u co jest nie tak (albo, 偶e jednak jest ok), to b臋d臋 bardzo wdzi臋czny je艣li ktokolwiek potwierdzi, 偶e zegary tak si臋 zachowuj膮 (lub zachowywa艂y) i w jego aucie.

G贸ra

PostNapisane: 31 sty 2018, o 17:31 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Generalnie nie oczekuj, 偶e za ka偶dym w艂膮czeniem w pozycj臋 zap艂on one zadzia艂aj膮. O ile pami臋tam je偶eli silnik zgasisz i otworzysz drzwi i zamkniesz auto, to test powinien si臋 wykonywa膰 za ka偶dym razem tej sekwencji. Natomiast samo kreceni kluczykiem czy naciskani guzika od stacyjki spowoduje wykonanie takiego testu tylko raz.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 31 sty 2018, o 18:02 

Dzi臋kuj臋 za odpowied藕 - gdyby by艂o tak, 偶e wskaz贸wki tylko przy pierwszej pr贸bie zadzia艂aj膮 (ewentualnie przy jakiej艣 sekwencji - np. z tym otwarciem drzwi albo na zimnym silniku) to bym si臋 tym nie przejmowa艂. Problem w tym, 偶e np. 3 razy spr贸buj臋 w艂膮czy膰 i wskaz贸wki nie reaguj膮 a nagle za 4 pr贸b膮 zadzia艂aj膮 (i np. za kolejnymi pr贸bami tak偶e). Wspomina艂em, 偶e w sumie to nie tylko dziwne zachowanie wskaz贸wek - jeszcze inna sprawa (kt贸ra wed艂ug ASO te偶 ma by膰 zupe艂nie normaln膮) to zachowanie start-stop. Na do艣膰 zimnym silniku dojad臋 do 艣wiate艂 - system zadzia艂a (tzn. wy艂膮czy silnik) ale na 15 sekund i ponownie w艂膮czy silnik (oczywi艣cie ja siedz臋 i nic nie robi臋) - ale co ciekawsze silnik popracuje kolejne 10 sekund i ponownie zostanie wy艂膮czony. Ja rozumiem, 偶e system niby inteligentnie nadzoruje kiedy w艂膮czy膰 a kiedy wy艂膮czy膰 (i 偶e to zale偶y niby od nieuchwytnych dla kierowcy czynnik贸w) ale to w艂膮czanie i wy艂膮czenie silnika raz za razem?

G贸ra

PostNapisane: 31 sty 2018, o 22:19 
Moderator

Wy艂膮cz to i nie b臋dziesz mia艂 problemu.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 10:14 

Tak - te偶 to bra艂em pod uwag臋 ;) Gdybym mia艂 pewno艣膰, 偶e to tylko takie "bajery" to pewnie tak - no ale jaka gwarancja, 偶e to nie tylko zegary 藕le kontaktuj膮 ? A jak i inne czujniki dzia艂aj膮 tak sobie? Jak by艂em w ASO opowiedziano mi histori臋 jak to kobieta siadaj膮c do skody i zapomniawszy zapi膮膰 pasy nie mia艂a komunikat o niezapi臋tych pasach (tzn. skoda jej "nie widzia艂a"). Mo偶na zlekcewa偶y膰 - tylko jak b臋dzie wypadek to poduszka ju偶 nie wypali...

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 10:20 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Stary, ale zastan贸w si臋 o czym piszesz.. boisz si臋 wy艂膮czy膰 start-stop, bo jakie to b臋dzie mia艂o konsekwencje, a liczysz na ASO, 偶e wykryje co艣 co si臋 nie odzywa, nie ma na to testu, tymczasem nie potrafi膮 Ci odpowiedzie膰 dlaczego wskaz贸wki nie lataj膮 jak powinny :lol:

Gn臋b ich i tyle je艣li to tak Tobie przeszkadza. Z tym Start-Stop, to w sumie nie odpowiedz膮 Ci, bo tyle czynnik贸w ma na to wp艂yw, 偶e g艂owa ma艂a. Przeczytaj instrukcj臋, bo mo偶e jako艣 pobudzasz go (dotkni臋ciem peda艂u kt贸rego艣, manetki itd.).

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 10:27 

Nie chc臋 wdawa膰 si臋 w utarczki s艂owne ale prosz臋 si臋 samemu zastanowi膰 co si臋 pisze i nie sugerowa膰 mi robienia problemu z niczego. Samo ASO stwierdzi艂o, 偶e spraw臋 nale偶y zbada膰 bo efekt wariuj膮cych zegar贸w mo偶e mie膰 konsekwencje i na inne elementy - np. czujnik parkowania, czy radar do tempomatu a by膰 mo偶e w艂a艣nie i na start-stop.

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 10:53 
Moderator

Nie chc臋 si臋 wdawa膰 w 偶adne utarczki, luzik. Nie pisz臋 te偶, 偶e robisz problem z niczego, bo uwa偶am, 偶e kupuj膮c czy to Skod臋 czy Mercedesa to produkt powinien by膰 dzia艂aj膮cy w 100%.

M贸wi臋 tylko, ze liczysz na ludzi z ASO, kt贸rzy czasami naprawd臋 prostych rzeczy nie ogarniaj膮 zale偶nie od danej jednostki, a tutaj je艣li chodzi o zegary czy start-stop, nawet nie maj膮 wiedzy co siedzi w 艣rodku i co od czego jest zale偶ne. Mog膮 liczy膰 tylko na central臋, kt贸ra pewnie w pewnym momencie stwierdzi zegary lub jaki艣 modu艂 do wymiany i tyle.

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 11:06 

Dzi臋kuj臋 za odpowied藕. No c贸偶 - zdaje sobie spraw臋, 偶e w ASO maj膮 z tym problem... No i wiem, 偶e nikt mi na 偶adnym forum zdalnie nie zdiagnozuje samochodu ;) Chodzi mi tylko o to, czy kto艣 si臋 spotyka艂 z tak膮 przypad艂o艣ci膮 czy nie - je艣li faktycznie u innych te zegary chodz膮 przy starcie jak chc膮, to rozumiem, 偶e pewnie nie mam co si臋 przejmowa膰. No ale jak u wszystkich generalnie to dzia艂a, no to musz臋 pom臋czy膰 i ASO i Skod臋. W ASO stwierdzili, 偶e by膰 mo偶e mi wymieni膮 zegary no ale musz臋 sam ponagrywa膰 jak si臋 one zachowuj膮 i dostarczy膰 do nich materia艂 wideo.

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 11:08 
Moderator

Metoda na zm臋czenie.. cz臋sto tak robi膮.

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 11:23 

Domy艣lam si臋... Obecnie poprosi艂em o oficjaln膮 odpowied藕 Skody na m贸j problem na pi艣mie. No i odpowiedzi nie dosta艂em cho膰 ASO j膮 podobno ma (co prawda du偶o czasu nie min臋艂o wi臋c mo偶e jednak dostan臋).

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2018, o 08:32 

Do艂膮czy艂(a): 26 pa藕 2017, o 13:24
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Cze艣膰, mam to samo , auto odebrane 03.02.2018 , test raz dzia艂a raz nie, czasami jest tak ze jak hamulec wcisne to zadzia艂aj膮, a czasem nie, czasami po wej艣ciu 1 raz do auta, a czasami mog臋 pr贸bowa膰 kilkana艣cie razy i dzia艂a.

Z dodatkowych usterek to jeszcze para wodna, w艂a艣ciwie krople na kole zapasowym pod pokryw膮 w baga偶nika, oraz zaparowane reflektory.

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2018, o 18:01 

Do艂膮czy艂(a): 24 wrz 2016, o 15:47
Ponury83 napisa艂(a):
Cze艣膰, mam to samo , auto odebrane 03.02.2018 , test raz dzia艂a raz nie, czasami jest tak ze jak hamulec wcisne to zadzia艂aj膮, a czasem nie, czasami po wej艣ciu 1 raz do auta, a czasami mog臋 pr贸bowa膰 kilkana艣cie razy i dzia艂a.

Z dodatkowych usterek to jeszcze para wodna, w艂a艣ciwie krople na kole zapasowym pod pokryw膮 w baga偶nika, oraz zaparowane reflektory.
Reflektory powinny przesta膰 parowac po kilku tygodniach.

Wys艂ane z mojego SM-G935F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2018, o 18:21 
Moderator

ja mam 2 lata i jako艣 nie przesta艂y

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 19 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: