Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 lut 2018, o 06:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 15 sty 2018, o 21:30 

Imi臋: 艁ukasz
Do艂膮czy艂(a): 15 sty 2018, o 21:22
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Witam,

posiadam Skode Superb 1 wersj臋 z silnikiem AWX 130km 5b.
Jaki艣 czas temu pojawi艂 si臋 b艂膮d 艣wiate艂, a co za tym idzie 艣wiat艂a nie poziomuj膮 si臋.
Przejrza艂em naprawd臋 bardzo du偶o temat贸w, przeczyta艂em setki post贸w i u nie znalaz艂em rozwi膮zania, ale aczkolwiek mam pewne podejrzenia, kt贸re Wam zaraz przeka偶e.
Chodzi o fakt, 偶e 艣wiat艂a nie poziomuj膮 si臋 (ustawi艂em je r臋cze, aby co艣 wiedzie膰 noc膮). Chcia艂em dokona膰 adaptacji poprzez inferfejs Viakena i program VAG, ale nie wychodzi..
Pr贸bowa艂em adaptacji zgodnie z instrukcj膮 - nie dzia艂a. Wyczyta艂em, 偶e trzeba zmieni膰 adaptacj臋 na passata, wi臋c to zrobi艂em, ale r贸wnie偶 nie dzia艂a.
I doszed艂em do takiego etapu, jakim s膮 czujniki wychylenia auta(?). Moje czujniki przypisuj膮 sobie warto艣ci odpowiednio: dla przedniego 2,20-2,50, natomiast dla tylnego w okolicach 1. Pr贸bowa艂em oszuka膰 czujniki, jak radzili na jednym z for贸w, mianowicie uda艂o mi si臋 tak ustawi膰 auto, 偶e jego warto艣膰i przyjmowa艂a dla przodu 1,9, a dla ty艂u 1,6 i r贸wnie偶 to nie pomog艂o. Wyczyta艂em r贸wnie偶, 偶e warto艣ci tego czujnika powinny przyjmowa膰 warto艣ci z przedzia艂u 1,9-3,3v. I st膮d moje pytanie, czy to b臋dzie wina czujnika, czy co艣 藕le robi臋 (czytaj adaptacja)?
W instrukcji jest napisane, 偶e aby zaadaptowa膰 艣wiat艂a, nie powinno by膰 b艂臋du, ale ja nie mog臋 usun膮膰 b艂臋du 艣wiate艂, bo aby go usun膮膰 trzeba zakodowa膰 艣wiat艂a.

Prosz臋 o pomoc i ewentualne porady
Z g贸ry dzi臋ki i pozdraiwam
艁ukasz

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 15 sty 2018, o 22:25 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 26 maja 2011, o 22:29
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Zeby wykluczyc czujnik najprosciej zamienic je miejscami ( sa identyczne). U mnie tez jeden pokazywal mala wartosc kupilem nowy i po problemie. A adaptacji nie idzie zrobic jesli wartosci sa za male ( z tego co pamietam).

G贸ra

PostNapisane: 19 sty 2018, o 12:27 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 6 gru 2016, o 21:12
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Je艣li masz za du偶膮 r贸偶nic臋 mi臋dzy przodem a ty艂em adaptacja nie przejdzie. Mia艂em to samo u siebie, chyba mam walni臋ty czujnik. Poczarowa艂em z lewarkiem uda艂o mi si臋 zmie艣ci膰 w zakresie (nie pami臋tam jaki) i adaptacja przesz艂a. I tak od roku zbieram si臋 do zakupu i wymiany czujnika:)

G贸ra

PostNapisane: 19 sty 2018, o 16:44 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Tam siedz膮 czujniki hella kt贸re maj膮 zakres od 0,5v-4,5v albo 0,25v-4,75v.
Do adaptacji r贸偶nica napi臋膰 nie mo偶e by膰 mniejsza ni偶 0,5v albo 1v dok艂adnie nie pami臋tam.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: