Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 sie 2018, o 14:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 55 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 1 lut 2018, o 15:29 

Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2011, o 12:57
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Tom-Tdi napisa艂(a):
Przez ponad 6 lat je藕dzi艂em 250-konn膮 o艣k膮 i to "w dizlu", i powiem szczerze, 偶e by艂em ju偶 troch臋 zm臋czony ci膮g艂ym zastanawianiem si臋, czy akurat mog臋 docisn膮膰 wi臋cej, a mo偶e troch臋 za mokro, wi臋c dopiero na kolejnym biegu b臋d臋 m贸g艂 mocniej przycisn膮膰 ( na mokrej drodze i na 4-ce potrafi艂 zerwa膰 przyczepno艣膰).

Dok艂adnie opisujesz moj膮 walk臋 o trakcj臋 w obecnej Octavii RS :). I dlatego zam贸wi艂em Superba 4x4.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 1 lut 2018, o 15:34 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 205KM/364Nm
Tom-Tdi napisa艂(a):
No bo krzycz膮 na og贸艂 Ci co je偶d偶膮 o艣kami, a jak poje偶d偶膮 troch臋 wi臋cej ni偶 tylko "jazda pr贸bna" 4x4, to ju偶 takiemu nie wm贸wisz, 偶e po co i na co...

Ja stwierdzi艂em, 偶e po co i na co do NORMALNEGO przemieszczania si臋 z punktu A do punktu B. Nie oszukujmy si臋, jak kto艣 je藕dzi normalnie, zgodnie z przepisami itd., to nie jest mu potrzebne ani 280 KM ani 4x4... No chyba, 偶e mieszka si臋 w g贸rach albo na koloni wiejskiej, gdzie nie od艣nie偶aj膮 dr贸g :roll:

Sam je偶d偶臋 raczej nie-normalnie i ju偶 dzi艣 wiem, 偶e kolejne auto b臋dzie 4x4... Bo ile N/A i FWD by艂o do ogarni臋cia (liniowy moment, przewidywalna reakcja na gaz), tak przy turbo i FWD nale偶y si臋 z gazem obchodzi膰 delikatnie... No i wkurza mnie to, 偶e od 2 miesi臋cy nie mog臋 dynamicznie ruszy膰.

Inna sprawa, 偶e auta z Haldexem te偶 s膮 podatne na ten najmniej przyjemny z po艣lizg贸w, czyli na podsterowno艣膰.
Sta艂e 4x4 zachowuje si臋 jeszcze inaczej.

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 15:46 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Mam 330 konn膮 o艣k臋 i o ile pisz膮c powa偶nie zupe艂nie nie neguj臋 ch臋ci posiadania 4x4 i znam zalety tego nap臋du o tyle zupe艂nie nie kupuj臋 tekst贸w 偶e o艣k膮 o tej porze nie mo偶na dynamicznie ruszy膰, czy te偶 "bezpiecznie" do艂膮czy膰 si臋 do ruchu. Swoim Golfem w deszczu pierwsz膮 setke osi膮gam poni偶ej 7 sek, a zerwania trakcji zwyczajnie nie pami臋tam i nie mam problemu z dynamiczn膮 jazd膮, chyba 偶e m贸wimy o deptaniu gazu w pod艂og臋, ale jak si臋 to ma to dynamicznej jazdy? Bo to ju偶 wykorzystanie max potencja艂u auta i fakt o tej porze trudno, ale dynamicznie DA si臋 je藕dzi膰 bez problemu. Zostaje jezcze zima, ale jak o艣k膮 kto艣 trafia na warunki takie 偶e niemal ruszy膰 nie mo偶e to niech pami臋ta, 偶e z hamowaniem te偶 b臋dzie ci臋偶ko 偶e o zmieszczeniu si臋 w zakr臋t nie wspomn臋, rozp臋dzi膰 si臋 4x4 du偶o 艂atwiej, ale hamuje to to, tak samo jak o艣ka.

I mimo 偶e do rodzinnego wozu sam ch臋tnie 4x4 bym wybra艂 (moje GTI to drugie "weekendowe" auto) , zawsze to bezpieczniej z rodzin膮 zim膮 w g贸ry na narty pojecha膰, o tyle zupe艂nie nie kumam problemu z o艣k膮 jak膮 widze niekt贸rzy maj膮. Kwestia podej艣cia i potrzeb r贸wnie偶 ma znaczenie i przy drugim aucie auto 4x4 z DSG to dla mnie auto zbyt 艂atwe, i nudne ( a i na torze gdzie cz臋sto zabieram Golfa, zwyczajnie wolniejsze przy tej samej mocy)

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 15:52 

feels3 napisa艂(a):
Swoim Golfem w deszczu pierwsz膮 setke osi膮gam poni偶ej 7 sek, a zerwania trakcji zwyczajnie nie pami臋tam

:shock:
To chyba musz臋 zmieni膰 opony albo potrenowa膰 starty...

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 16:03 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Wiadomo, 偶e nie ka偶dy potrzebuje 500 koni do normalnej jazdy, tak偶e i 4x4 te偶 nie jest ka偶demu potrzebne do 偶ycia, ale id膮c w moce 300KM i wy偶ej, to ju偶 raczej jest wskazanie na 4x4.

feels3, bo masz ograniczenie po biegach, albo ceg艂臋 pod peda艂em gazu, ale um贸wmy si臋, 偶e te 330KM wykorzystujesz tylko w specyficznych warunkach, maj膮c t臋 moc dost臋pn膮 od najni偶szych bieg贸w, nie wci艣niesz peda艂u gazu do oporu na 2-ce czy 3-ce przy wyprzedzaniu bo zwyczajnie w 艣wiecie sko艅czy si臋 si臋 to spalon膮 gum膮.

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 18:05 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
Przed superbem je藕dzi艂em oct膮 2.0tdi fwd 260/500, przy takiej pogodzie jak teraz trakcj臋 艂apa艂em dopiero powy偶ej 120, ka偶de szybsze w艂膮czenie si臋 do ruchu by艂o niemo偶liwe chyba 偶e startowa艂em na p贸艂 gwizdka. Przy obecnym 4x4 te偶 potrafi zgubi膰 trakcj臋 ale ju偶 trzeba mocno depta膰 i nie pisz臋 o mrugaj膮cej kontroli trakcji a o mieleniu 4 ko艂ami bo wy艂膮czaj膮c kontrol臋 trakcji, na mokrym mog臋 lata膰 niemal偶e bokami. Na szcz臋艣cie je偶d偶臋 zawsze z w艂膮czon膮 kontrol膮 i co najwy偶ej kontrolka mrugnie i troch臋 przymuli start ale mimo tego kiedy艣 si臋 mocno zdziwi艂em jak na drodze by艂a taka ohydna ma藕, depn膮艂em na chwil臋 maj膮c oko艂o 140 a kontrola trakcji mruga jak pojebana, strasznie sie wtedy zdziwi艂em bo nie wierzy艂em 偶e mimo 4x4 jest w stanie gubi膰 trakcj臋 przy tak wysokich pr臋dko艣ciach.

G贸ra

PostNapisane: 1 lut 2018, o 19:28 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Piramida, my艣l臋, 偶e poma艂u czas my艣le膰 o tym

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 2 lut 2018, o 02:06 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Nikt nie przeczy ze 4x4 jest fajne i super mozna z pod 艣wiate艂 zapierd i trzyma sie lepiej na zakretach... ale kufa po autostradach lataj膮c to must have to mie膰 4x4 dla mnie durnota...znam zalety 4x4, ale nie latam takim bydlakiem na codzie艅, a 偶e akurat pojezdzilem stingerem, na 艣wie偶o dodalem moj膮 opini臋...i tak sam b臋d臋 bra艂 4x4 tylko nie z powodu 200 koni a raczej 400+ :)

G贸ra

PostNapisane: 2 lut 2018, o 10:31 

Do艂膮czy艂(a): 30 lis 2016, o 12:03
Panowie,

bardzo dzi臋kuje za Wasze cenne uwagi. Moje wnioski s膮 nast臋puj膮ce:

1. Na pocz膮tek jazda pr贸bna. Najwy偶ej b臋d臋 musia艂 rozbi膰 skarbonk臋..
2. 4x4 lepsze prowadzenie w zakr臋tach, terenie g贸rskim, generalnie w naszym klimacie gdy niby jest zima a jej nie ma i nigdy nie wiadomo kiedy nas nie zaskoczy....
3. 4x4 lepszy start i generalnie w艂膮czanie si臋 do ruchu "niezale偶nie od warunk贸w pogodowych" cho膰 nie wiem czy cudzys艂贸w nie jest na wyrost...
4. O艣k膮 da si臋 je藕dzi膰 gdy nie modujemy silnika oraz do normalnej jazdy z puntu A do B.
5. Do艂adowan膮 benzyn膮 trzeba inaczej operowa膰 gazem gdy warunki nie sprzyjaj膮 - delikatniej :) Z drugiej strony to zdaje si臋 jak ka偶dym innym samochodem.. :)

W obecnym samochodzie z tymi 320Nm te偶 obserwuje, 偶e mi gubi trakcje podczas w艂膮czania si臋 do ruchu szczeg贸lnie z podporz膮dkowanej gdy jest delikatne wzniesienie... ale robi to zwykle jak po sznurku.. Czy w Superb te偶 tak jest i jedyna niedogodno艣膰 to chwilowe miganie kontrolki trakcji? W obecnym samochodzie na b艂ocie po艣niegowym te偶 艣wieci mi si臋 kontrola trakcji (i dobrze bo system dzia艂a i pracuje; w sumie po to jest..) ale samoch贸d jedzie i przy艣piesza rozumiem, 偶e w superb jest tak samo i nie ma jaki艣 niespodzianek?

G贸ra

PostNapisane: 2 lut 2018, o 11:10 

West napisa艂(a):
ale robi to zwykle jak po sznurku.. Czy w Superb te偶 tak jest i jedyna niedogodno艣膰 to chwilowe miganie kontrolki trakcji? W obecnym samochodzie na b艂ocie po艣niegowym te偶 艣wieci mi si臋 kontrola trakcji (i dobrze bo system dzia艂a i pracuje; w sumie po to jest..) ale samoch贸d jedzie i przy艣piesza rozumiem, 偶e w superb jest tak samo i nie ma jaki艣 niespodzianek?

Nie, w Superbie nie ma niespodzianek w postaci "stawiania auta w poprzek" czy "myszkowania po pasach".
A w zakr臋cie u艣lizg jest do opanowania ze wzgl臋du na d艂ugi rozstaw osi i XDS. Wszystko dzieje si臋 powoli, a systemy momentalnie prostuj膮 tor jazdy jak np. 艂apiesz podsterowno艣膰 i ujmiesz gazu.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 55 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: