Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 gru 2018, o 02:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 73 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 21 lip 2018, o 21:40 

Imi臋: Hubert
Do艂膮czy艂(a): 13 pa藕 2016, o 16:10
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
into napisa艂(a):
Czesc,
Jestem w trakcie wyboru dwoch fotelikow do S2. Dzieci e wieku 3l i 10m, zalezy mi na jezdzie tylem do kierunku jazdy oraz regulacji oparcia. Obecnie posiadam axkid minikid oraz besafe ktory byl z wozkiem. Ten axkid jest bardzo dobry jednak brakuje mi w nim regulacji oparcia a synek lubi pospac w aucie. Bazy iso fix mile widziane. Ktos cos poleci? Cena do 2000szt.

Napisz sk膮d jeste艣 to mo偶e znajd臋 sklep dla Ciebie.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 21 lip 2018, o 21:44 

whity napisa艂(a):
hubi_pl napisa艂(a):
Chyba nie ;)
wypowiedz sie prosz臋 o smartkidbelt

https://smartkidbelt.com

Tragedia jaka艣 nie produkt, w og贸le nie zabezpiecza g艂owy i tu艂owia dziecka, a i zmienia geometri臋 pasa nad kt贸rym pracowa艂 sztab ludzi, czyli tego z auta. Dla mnie to powinno by膰 zakazane...

Reklama kt贸ra mi si臋 wy艣wietli艂a to chyba najlepszy dow贸d 偶e to 艣mietnik nie produkt, a jedyna zaleta to brak mandatu....bo nawet sam producent od razu tak to reklamuje :D
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 21 lip 2018, o 23:32 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
hubi_pl napisa艂(a):
into napisa艂(a):
Czesc,
Jestem w trakcie wyboru dwoch fotelikow do S2. Dzieci e wieku 3l i 10m, zalezy mi na jezdzie tylem do kierunku jazdy oraz regulacji oparcia. Obecnie posiadam axkid minikid oraz besafe ktory byl z wozkiem. Ten axkid jest bardzo dobry jednak brakuje mi w nim regulacji oparcia a synek lubi pospac w aucie. Bazy iso fix mile widziane. Ktos cos poleci? Cena do 2000szt.

Napisz sk膮d jeste艣 to mo偶e znajd臋 sklep dla Ciebie.

Czesc,

Jestem z Le偶ajska. Do 100km spokojnie moge sie szarpnac.

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2018, o 08:27 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
hubi_pl napisa艂(a):
whity napisa艂(a):
hubi_pl napisa艂(a):
Chyba nie ;)
wypowiedz sie prosz臋 o smartkidbelt

https://smartkidbelt.com

Tragedia jaka艣 nie produkt, w og贸le nie zabezpiecza g艂owy i tu艂owia dziecka, a i zmienia geometri臋 pasa nad kt贸rym pracowa艂 sztab ludzi, czyli tego z auta. Dla mnie to powinno by膰 zakazane...

Reklama kt贸ra mi si臋 wy艣wietli艂a to chyba najlepszy dow贸d 偶e to 艣mietnik nie produkt, a jedyna zaleta to brak mandatu....bo nawet sam producent od razu tak to reklamuje :D
Obrazek
Wiesz, oczywistym jest, 偶e tylko odpowiedni fotelik zabezpieczy najlepiej, zw艂aszcza g艂ow臋, czy tu艂贸w. Jednak nie zawsze masz mo偶liwo艣膰 skorzystania z fotelika: auto z wypo偶yczalni, przejazd taks贸wk膮, konieczno艣膰 przewiezienia 3 os贸b z ty艂u. Fotele z grupy do 36 kg / 150 cm s膮 zazwyczaj bardzo szerokie i do艣膰 mocno utrudniaj膮 jazd臋 3 osobom z ty艂u. W艂a艣ciwie wtedy bezpieczny jest tylko pasa偶er fotelika, a pozosta艂e dwie osoby nie. A chyba nale偶y dba膰 o bezpiecze艅stwo wszystkich pasa偶er贸w? ;)

Sama zmiana geometrii przebiegu pasa to chyba te偶 nie takie z艂e rozwi膮zanie, a w艂a艣ciwie to dobra rzecz. Przecie偶 pasy w aucie te偶 s膮 uniwersalne i inaczej b臋d膮 przebiega艂y przez kogo艣 o wzro艣cie 190 cm i masie 95 kg, ni偶 na kim艣 o wzro艣cie 155 cm i masie 50 kg. Np. dlatego producenci samochod贸w dopuszczaj膮 regulacj臋 wysoko艣ci mocowania pasa dla przednich siedze艅. Tak aby jak najbardziej dopasowa膰 przebieg pasa dla danego pasa偶era. Tak偶e taki produkt, kt贸ry dopasowuje przebieg pasa do wzrostu pasa偶era, to chyba dobra opcja? Zw艂aszcza, 偶e w r贸偶nych krajach Unii s膮 inne przepisy m贸wi膮ce o min. wysoko艣ci pasa偶era, kt贸ry mo偶e jecha膰 bez fotelika. W PL to 150 cm, a np. w Hiszpanii czy Belgii 135 cm (r贸偶nica spora). Skoro wi臋c w niekt贸rych krajach mo偶na przewozi膰 dziecko bez fotelika ju偶 od 135 cm, to znaczy 偶e im nie zale偶y na ich bezpiecze艅stwie? ;)

Taki pas ma by膰 alternatyw膮, rozwi膮zaniem dora藕nym, a w por贸wnaniu do tzw. poddupnik贸w to chyba lepsze rozwi膮zanie?

Podk艂adki te偶 nie zabezpieczaj膮 g艂owy i tu艂owia, a dodatkowo przy czo艂owym dziecko ma tendencje do nurkowania, a stosowane s膮 szeroko np. w taks贸wkach, czy wypo偶yczalniach aut.

Wi臋c nie wiem, czy opisany produkt to od razu 艣mietnik? Wszystko jest przecie偶 kwesti膮 sytuacji ;)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2018, o 08:41 

into napisa艂(a):
Czesc,

Jestem z Le偶ajska. Do 100km spokojnie moge sie szarpnac.

Mo偶esz spr贸bowa膰 w Bobow贸zkach w Zamo艣ciu, do KRK to juz 200km....

Camillinhio napisa艂(a):
Wiesz, oczywistym jest, 偶e tylko odpowiedni fotelik zabezpieczy najlepiej, zw艂aszcza g艂ow臋, czy tu艂贸w. Jednak nie zawsze masz mo偶liwo艣膰 skorzystania z fotelika: auto z wypo偶yczalni, przejazd taks贸wk膮, konieczno艣膰 przewiezienia 3 os贸b z ty艂u. Fotele z grupy do 36 kg / 150 cm s膮 zazwyczaj bardzo szerokie i do艣膰 mocno utrudniaj膮 jazd臋 3 osobom z ty艂u. W艂a艣ciwie wtedy bezpieczny jest tylko pasa偶er fotelika, a pozosta艂e dwie osoby nie. A chyba nale偶y dba膰 o bezpiecze艅stwo wszystkich pasa偶er贸w? ;)

Sama zmiana geometrii przebiegu pasa to chyba te偶 nie takie z艂e rozwi膮zanie, a w艂a艣ciwie to dobra rzecz. Przecie偶 pasy w aucie te偶 s膮 uniwersalne i inaczej b臋d膮 przebiega艂y przez kogo艣 o wzro艣cie 190 cm i masie 95 kg, ni偶 na kim艣 o wzro艣cie 155 cm i masie 50 kg. Np. dlatego producenci samochod贸w dopuszczaj膮 regulacj臋 wysoko艣ci mocowania pasa dla przednich siedze艅. Tak aby jak najbardziej dopasowa膰 przebieg pasa dla danego pasa偶era. Tak偶e taki produkt, kt贸ry dopasowuje przebieg pasa do wzrostu pasa偶era, to chyba dobra opcja? Zw艂aszcza, 偶e w r贸偶nych krajach Unii s膮 inne przepisy m贸wi膮ce o min. wysoko艣ci pasa偶era, kt贸ry mo偶e jecha膰 bez fotelika. W PL to 150 cm, a np. w Hiszpanii czy Belgii 135 cm (r贸偶nica spora). Skoro wi臋c w niekt贸rych krajach mo偶na przewozi膰 dziecko bez fotelika ju偶 od 135 cm, to znaczy 偶e im nie zale偶y na ich bezpiecze艅stwie? ;)

Taki pas ma by膰 alternatyw膮, rozwi膮zaniem dora藕nym, a w por贸wnaniu do tzw. poddupnik贸w to chyba lepsze rozwi膮zanie?

Podk艂adki te偶 nie zabezpieczaj膮 g艂owy i tu艂owia, a dodatkowo przy czo艂owym dziecko ma tendencje do nurkowania, a stosowane s膮 szeroko np. w taks贸wkach, czy wypo偶yczalniach aut.

Wi臋c nie wiem, czy opisany produkt to od razu 艣mietnik? Wszystko jest przecie偶 kwesti膮 sytuacji ;)

Jak wypo偶yczasz auto, zawsze masz mo偶liwo艣膰 dodania fotelika, jak zamawiasz taxi m贸wisz 偶e potrzebujesz fotelik, ale tu producent nie stawia na to - stawia na nie otrzymanie mandatu, czyli nie my艣li o sytuacjach opisanych przez Ciebie, a regularne u偶ywanie tego czego艣 zamiast fotelika. S膮 teraz na rynku fotele tej grupy, gdzie mo偶esz nawet 3 na raz zmie艣ci膰, wi臋c my艣l臋 偶e i osoba dodatkowa wejdzie :)

Zmiana geometrii to bardzo z艂a rzecz, dlatego w艂a艣nie trzeba u偶ywa膰 fotela, tak aby bardziej dopasowywa膰 dziecko do pas贸w, a nie pasy do dziecka. To ca艂a podwalina idei bezpiecze艅stwa, czyli u偶ywania fotelik贸w.

Nie chce wchodzi膰 w przepychanki co lepsze czy ten klips czy poddupnik - 偶adne :D

ps. poddupnik z prowadnic膮 pasa (potocznie zwane pod艂okietnikiem) akurat zabezpiecza i nie ma opcji efektu nurkowania, co nie znaczy 偶e jest dobrym zabezpieczeniem dziecka.

Wg mnie ten klips to 艣mietnik, a pisz臋 to na bazie ju偶 teraz ponad 8 letniego do艣wiadczenia w pracy z fotelikami ;) na targach widzimy podobnych rozwi膮za艅 mn贸stwo, ale one umieraj膮, nikt przy zdrowych zmys艂ach tego nie b臋dzie u偶ywa艂.

呕eby by艂o jasne, zawsze prowadz膮c warsztaty/szkolenia, na ko艅cu powtarzam - my tylko mo偶emy przedstawi膰 jak jest bezpieczniej, a ka偶dy zrobi co zechce po wyj艣ciu z sali :D

pzdr :)

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2018, o 08:56 

Dzi臋ki za odpowied藕. Jeszcze klika pyta艅 / uwag :P

Nie spotka艂em si臋 jeszcze z wypo偶yczalni膮, kt贸ra dla mojej c贸rki oferowa艂aby fotelik (grupa 3) zamiast podk艂adki. W 100% przypadk贸w jest to podk艂adka. ;)

A jak si臋 to wszystko ma do r贸偶nych przepis贸w w r贸偶nych krajach dotycz膮cych min. wzrostu dziecka?

Czy dla fotelik贸w grupy 1/2 korzystaj膮cych z pas贸w samochodowych przypadkiem nie zmieniamy geometrii pasa? ;)

I prosz臋 podaj mi przyk艂ad w膮skiego fotela dla dziecka 140+, kt贸ry b臋dzie bezpieczny i pozwoli na podr贸偶 pozosta艂ym doros艂ym pasa偶erom z ty艂u ;)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2018, o 15:21 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
hubi_pl napisa艂(a):
Zmiana geometrii to bardzo z艂a rzecz, dlatego w艂a艣nie trzeba u偶ywa膰 fotela, tak aby bardziej dopasowywa膰 dziecko do pas贸w, a nie pasy do dziecka.

Tak si臋 czepi臋 na popraw臋 humoru :mrgreen: Chyba 艂atwiej jednak kupi膰 inny fotelik, ani偶eli dziecko pasuj膮ce do obecnego fotelika (pas贸w) :P

W temacie natomiast, wiedz膮c jakie si艂y dzia艂aj膮 na pasy podczas wypadku, jako艣 ci臋偶ko mi zaufa膰 kawa艂kowi plastyku. Idea dzia艂ania tego ogranicznika jest s艂uszna i wydaje mi si臋, 偶e nie wp艂ywa to negatywnie na dzia艂anie pas贸w tak jak Kamil m贸wi, ale ten plastyk? 呕eby to chocia偶 kawa艂ek jakiego艣 metalu by艂.

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2018, o 21:01 

Camillinhio napisa艂(a):
Dzi臋ki za odpowied藕. Jeszcze klika pyta艅 / uwag :P

Nie spotka艂em si臋 jeszcze z wypo偶yczalni膮, kt贸ra dla mojej c贸rki oferowa艂aby fotelik (grupa 3) zamiast podk艂adki. W 100% przypadk贸w jest to podk艂adka. ;)

A jak si臋 to wszystko ma do r贸偶nych przepis贸w w r贸偶nych krajach dotycz膮cych min. wzrostu dziecka?

Czy dla fotelik贸w grupy 1/2 korzystaj膮cych z pas贸w samochodowych przypadkiem nie zmieniamy geometrii pasa? ;)

I prosz臋 podaj mi przyk艂ad w膮skiego fotela dla dziecka 140+, kt贸ry b臋dzie bezpieczny i pozwoli na podr贸偶 pozosta艂ym doros艂ym pasa偶erom z ty艂u ;)

Co do wypo偶yczalni, najlepiej jak jest pe艂en fotel, jak nie to podk艂adka b臋dzie lepsza ni偶 ta z艂膮czka, bo nie zmieniasz w艂a艣nie geometrii....dopasowujesz dziecko, unosz膮c je.

Nie wiem o co pytasz odno艣nie tych przepis贸w, to ju偶 sprawdzaj w krajach r贸偶nych :D

Foteliki grupy 1/2 vs. geometria pasa monta偶owego - przypadkiem nie, poniewa偶 dziecko jest tam zapinane w uprz膮偶...sorry nie wysz艂o :twisted: :shock: 8-) :D

Przyk艂ad: BeSafe izi Flex - wpisz w google i zobaczysz grafiki z 3 fotelikami na kanapie albo 2 fotele + osoba doros艂a.

cheers ;)

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2018, o 21:50 

hubi_pl napisa艂(a):
Nie wiem o co pytasz odno艣nie tych przepis贸w, to ju偶 sprawdzaj w krajach r贸偶nych :D

Pisa艂em w pierwszym po艣cie, 偶e w r贸偶nych krajach europejskich s膮 r贸偶ne wytyczne odno艣nie minimalnego wzrostu dziecka, kt贸ry upowa偶nia do jazdy bez fotelika. W Polsce to 150 cm, a np. w Hiszpanii 135 cm. I kto ma racj臋? Poda艂em te偶 przyk艂ad os贸b doros艂ych o r贸偶nym wzro艣cie, kt贸re korzystaj膮 z pas贸w standardowych. Nie odnios艂e艣 si臋 do tych informacji w 偶aden spos贸b.

hubi_pl napisa艂(a):
Foteliki grupy 1/2 vs. geometria pasa monta偶owego - przypadkiem nie, poniewa偶 dziecko jest tam zapinane w uprz膮偶...sorry nie wysz艂o :twisted: :shock: 8-) :D

Fakt, te grupy maj膮 swoje pasy. U偶ywa艂em jaki艣 czas temu, zapomnia艂o mi si臋 ;)

hubi_pl napisa艂(a):
Przyk艂ad: BeSafe izi Flex - wpisz w google i zobaczysz grafiki z 3 fotelikami na kanapie albo 2 fotele + osoba doros艂a.

cheers ;)

Sorry nie wysz艂o ;)

Obrazek

Pacjent Besafe iZi Up X3 Fix - szeroko艣膰 wed艂ug producenta 44 cm. Wspomniany przez Ciebie fotel ma t膮 sam膮 szeroko艣膰. By膰 mo偶e 3 wejd膮 na kanap臋, ale nie do auta grupy VAG ;)

Dodatkowo przy podnoszeniu fotelika jego konstrukcja rozszerza si臋, tak偶e im wi臋ksze dziecko, tym mniej miejsca. I tu mo偶na wr贸ci膰 do wzrostu, jaki daje gwarancj臋 odpowiedniej ochrony na siedzeniu, czy 150 cm (jak w PL), czy np. 135 cm, jak w innych krajach?

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 07:05 

Camillinhio napisa艂(a):
hubi_pl napisa艂(a):

Pisa艂em w pierwszym po艣cie, 偶e w r贸偶nych krajach europejskich s膮 r贸偶ne wytyczne odno艣nie minimalnego wzrostu dziecka, kt贸ry upowa偶nia do jazdy bez fotelika. W Polsce to 150 cm, a np. w Hiszpanii 135 cm. I kto ma racj臋? Poda艂em te偶 przyk艂ad os贸b doros艂ych o r贸偶nym wzro艣cie, kt贸re korzystaj膮 z pas贸w standardowych. Nie odnios艂e艣 si臋 do tych informacji w 偶aden spos贸b.

Jak wspomnia艂臋m to trzeba zawsze sprawdza膰 w danym kraju, jak z ka偶dym przepisem w ruchu drogowym. U nas te偶 135 z ty艂u, albo w og贸le bez fotelika jak jest 3 dzieci.....to jedno mo偶e, ale te przepisy s膮 chore i serio, lepiej my艣le膰 ni偶 wierzy膰 przepisom.

Camillinhio napisa艂(a):
hubi_pl napisa艂(a):

cheers ;)

Sorry nie wysz艂o ;)

Obrazek

Pacjent Besafe iZi Up X3 Fix - szeroko艣膰 wed艂ug producenta 44 cm. Wspomniany przez Ciebie fotel ma t膮 sam膮 szeroko艣膰. By膰 mo偶e 3 wejd膮 na kanap臋, ale nie do auta grupy VAG ;)

Dodatkowo przy podnoszeniu fotelika jego konstrukcja rozszerza si臋, tak偶e im wi臋ksze dziecko, tym mniej miejsca. I tu mo偶na wr贸ci膰 do wzrostu, jaki daje gwarancj臋 odpowiedniej ochrony na siedzeniu, czy 150 cm (jak w PL), czy np. 135 cm, jak w innych krajach?

Wysz艂o wysz艂o :)

Wklei艂e艣 Upa - on nie wejdzie "w tr贸jk臋" w normalnym aucie (pomi艅my wszystkie ma艂e auta gdzie nawet 3 osoby doros艂e maj膮 problem bo b臋dziemy tu bi膰 pian臋 do sylwestra :D )
Wracaj膮c do Flexa, zobacz na te prezentacj臋
https://youtu.be/YudU4S9sPdg?t=1m33s
b臋dziesz widzia艂 jak ten system dzia艂a.
Aha - nie wiem co si臋 rozszerza i gdzie, bo na pewno nie w Upie czy Flexie, mo偶e inne jakie艣 fotele innych firm.

PS. To u Ciebie ten Up? jak tak to b dobry wyb贸r fotela.

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 13:03 

Fotel spoko, o ile c贸rka z ty艂u je藕dzi sama ;)

Wakacje sp臋dzi jednak na poddupniku, bo b臋dziemy si臋 przemieszcza膰 w 5 os贸b.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 13:32 

To przynajmniej daj jej taki z prowadnicami pasa, albo na isofixie, aby unikn膮膰 b艂臋du przebiegu pasa....oczywiscie odpuka膰...itdddddd

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 13:33 

A jeszcze ci臋 dopytam :D wyj膮艂e艣 zag艂贸wek za tym iZi Upem?

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 14:45 

Always ;) Zdarza mi si臋 zagl膮da膰 do instrukcji.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 18:09 

Camillinhio napisa艂(a):
Always ;) Zdarza mi si臋 zagl膮da膰 do instrukcji.

:shock: :shock: :shock: szkolony :D to dobrze wiedzie膰 偶e nie pocimy si臋 na darmo ;) szeroko艣ci

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 73 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: